zavřít

Retro GamesPlay: Castle Wolfenstein & Wolfenstein 3D

Windows

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Před pár dny vyšel Wolfenstein: The New Order a zdá se, že baví novináře i hráče. Při té příležitosti jsme se tedy další retro gamesplay video rozhodli věnovat vzpomínce na hry, které do určité míry stojí na začátku celé série Wolfenstein. Castle Wolfenstein a Beyond Castle Wolfenstein nejsou přímé předchůdkyně známé série first person stříleček, obě hry však tvůrce z id Softu k pozdějšímu vývoji Wolfenstein 3D a Spear of Destiny inspirovaly, což jim automaticky přisuzuje obrovské zásluhy. Castle Wolfenstein z roku 1981 i pokračování z roku 1984 jsou opravdu staré hry, které pamatuje málokdo. O to větší má ale smysl, aby je dneska Pavel představil. A kdyby vám skutečné retro nestačilo (tzn. jste ouchylové), můžete se v závěru mrknout, jak se Pavlovi dělá špatně z hraní Wolfenstein 3D...

Pohodlně se tedy usaďte a nechte se přenést do doby, kdy mnozí z vás vůbec nebyli na světě nebo se zrovna narodili a tvůrce obou her Silas Warner vůbec netušil, že se na jeho dílo nezapomene ani deset let poté, co už není mezi živými.

Tagy: stealth akční retro gamesplay

Zdroje: Vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.