Remasterovaný Command & Conquer vypadá přesně tak, jak si ho pamatujete
zdroj: Archiv
Video

Remasterovaný Command & Conquer vypadá přesně tak, jak si ho pamatujete

24. 10. 2019 16:25 | autor: Šárka Tmějová |

Přestože by fanoušci realtimových strategií pravděpodobně raději viděli oznámení úplně nového dílu Command & Conquer (a ideálně ne na mobily), EA se před rokem rozhodla je potěšit alespoň odklepnutím remasterů původních devadesátkových kousků od Westwoodu. Pod hlavičkou Petroglyph Games vám přinesou tytéž strategické orgie, jen v mnohem vyšším rozlišení.

Na prvních záběrech se tak můžete podívat na vylepšenou grafiku úplně prvního Command & Conquer: Tiberian Dawn. Nebojte se, jednotlivé pixely zůstaly zachovány, jen se vám jich dnes na monitor vejde mnohem víc. Ne, počkat – v remasteru totiž budete moct plynule přepínat mezi novou, vyhlazenou grafikou a tou původní, kostičkovatější.

I modernější verze ale zůstává hezky 2D. Studio Petroglyph, poskládané ze střípků tehdejšího Westwoodu, k tomu ve vývojářském blogu píše, že chtělo zůstat co nejvěrnější původním hrám. Jen jim dodat detaily, na které tehdejší technologie třeba nestačily. Tvůrci připomínají, že ani v případě Tiberian Dawn, ani u Red Alert nepůjde o remake, ale pouze o remaster. Hratelnost tedy zůstane prakticky stejná.

zdroj: Archiv

I přesto ale museli každý z grafických assetů nakreslit, vymodelovat a naanimovat úplně od znova. Rozlišení se z původních 320 x 200 zvedne až na 3840 x 2160, tedy na 4K, a přizpůsobí se tomu i kamera, s níž můžete na bojiště hezky zazoomovat, ale také si ho prohlížet zdálky.

Péče se dočká i soundtrack od Franka Klepackiho, který krom série Command & Conquer zkomponoval hudbu taky pro různé díly Duny, herního Blade Runnera nebo taktéž momentálně remasterovaného Lvího krále. Remasterovaná verze bude mít přes 10 hodin hudby a ukázky si už teď můžete poslechnout na oficiálním webu.

Samotný Command & Conquer Remastered zatím nemá stanovené datum vydání, plné ruce práce má prý momentálně jak grafické oddělení, tak i testeři, kteří odlaďují chyby nastřádané za 25 let od původního tiberijského úsvitu.

Nejnovější články