Rage 2 září barvičkami v boji i při jízdě
zdroj: tisková zpráva

Rage 2 září barvičkami v boji i při jízdě

31. 1. 2019 14:04 | Video | autor: Šárka Tmějová |

Vydání jedné ze dvou jarních postapokalyptických stříleček s růžovým hávem se blíží. Respektive se blíží vydání obou, Far Cry New Dawn dokonce dorazí dřív, ale Rage 2 otevřelo vrata vyprahlé, přesto barevné pustiny vybraným novinářům, kteří se podělili o záběry z hraní i o svoje dojmy. A podle všeho byste se na společné dítko Avalanche, id Software a Bethesdy měli začít docela těšit.

Oznámení Rage 2 mohlo být loni na jaře pro mnohé z nás překvapením, rozhodně ale jde o hru, jejíž entrée nešlo jen tak přehlédnout. Nadupaná akce, vřeštící vizuál, hudba, která vás napumpuje adrenalinem, aniž byste měli možnost vůbec si sáhnout na ovládání. Někteří zahraniční novináři ovšem tu možnost už měli a z jejich záběrů můžete prozatím alespoň nasát atmosféru.

Ve svých dojmech se obvykle shodují v tom, že akce je tím hlavním tahounem celého Rage 2 a souboje jsou boží - pokud se k nim dostanete. V hodinu a půl dlouhém demu jich prý bohužel bylo docela málo, ale když už na ně došlo, byly plné maniakálního chaosu. Budete se moct opravdu vyřádit s různými gravitačními stěnami, ohnivými koulemi, bumerangy, telekinezí a obřími bouchačkami.

Trochu paradoxně plejáda schopností některým novinářům připomněla Dishonored, v téhle poušti se ale rozhodně plížit nebudete. Naopak spíš působí jako soutěž v tom, kdo udělá větší randál. V demu byla přístupná většina otevřeného punkového světa, který je ale z velké části poměrně pustý. Pustina – pustý, dává to smysl. Kde dlouho nic není, tam musíte jezdit autem, takže přišlo i na nějaké pasáže jako vystřižené z Mad Maxe.

Z vylepšených vraků ale můžete kromě ježdění i střílet, a budete muset. Chaos vládne všude a odpálit benzínovou stanici bylo ve hrách skoro vždycky uspokojující. Kromě pustošení se budete moct pustit i do normálního závodění.

Většina novinářů prý po dohrání dema měla chuť v hraní pokračovat, což je obvykle dobré znamení. Souboje jsou hodně krvavé, ale zároveň působí tak komiksově přepáleně ve stylu Borderlands, že vlastně nejsou moc nechutné. Ve výběru zbraní a postapokalyptických hraček dostanete velkou svobodu, takže se budete moct vybavit podle toho, co vašemu hernímu stylu nejvíc sedí.

Je tedy na vás, jestli si z jarních růžových postapo stříleček vyberete Rage 2, nebo Far Cry New Dawn. Nebo obojí. Nebo ani jednu. Nespoutaný chaos od Avalanche a id Software zavládne 14. května na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Nejnovější články