zavřít

Půlčík barbarem? Blížící se RPG Pathfinder: Kingmaker na tvorbě postavy nešetří

Windows MAC

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Září se pro mě stalo skutečným maratonem. Spider-Man, Shadow of the Tomb Raider, V-Rally 4, The Bard’s Tale IV: Barrows Deep… a ještě není všemu konec. Ve středu totiž vychází obsáhlé RPG Pathfinder: Kingmaker s příběhem od Chrise Avellona a v pátek mě postihne Dakar 18. A přiznejme si, říjen nebude o nic lepší (horší?). Pathfinder nicméně vypadá na mnohem víc než pár večerů. Bohudík i bohužel.

Nové video sice nejde do hlubokých detailů, ale velikost hry reprezentuje bez problému. Tvorba postavy začíná samozřejmě u rasy. Kromě klasických lidí, elfů a trpaslíků tu narazíte ještě na gnómy, půlčíky, půl-elfy, půl-orky a speciální odnož lidí, Aasimary. Pak vás čeká volba jednoho z mnoha povolání, mezi kterými nechybí bard, druid, inkvizitor, mnich, paladin, alchymista, mág a tak dále.

Jakmile video zavítá ke stromu schopností, čelist zase o kousek poklesne. I kouzel je přehršel, a znovuhratelnost tak praská ve švech. Velice znuděný a hady uspávající komentátor vám vysvětlí, proč by vás měla zajímat znovuhratelnost u hry, kterou jste ještě nehráli a na kterou asi ani nebudete mít čas. Obrovská porce možností se postará o unikátní zážitek, takže sdílení dojmů s přáteli bude plné výkřiků: „Cože? Jak to? To se mi vůbec nestalo!“

Nedávno se ještě objevila informace o romanci. V Pathfinder: Kingmaker se můžete zamilovat do některého ze svých společníků. Konkrétně jsou této zájmové činnosti nakloněny čtyři osoby – Valerie, která letí jenom po chlapech, Tristian, který zase dává přednost ženám, a Octavia spolu s Regongarem nedělají mezi pohlavími rozdíly.

Ale nikdo vás do sňatku nutit nebude. Vlastně jste sami svými vlastními pány. Dokonce vládnete celému království, které si postupně budujete a hrajete si na hodňase či kruťase. Pokud si můžete dovolit zavřít se do velkého izometrického RPG, příští středa je váš den.

Tagy: RPG Kickstarter desková hra

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.