zavřít

Nový trailer Pillars of Eternity II: Deadfire ukazuje bitvy na lodích i klasické kobky

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Switch Xbox One X

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Ještě nedávno bych tento odstavec začal slovy: „Již za dva týdny se vydáte na moře v dost možná největším RPG letošního roku.“ Ale jedna informace v této větě je prokazatelně nepravdivá – datum vydání. Od jeho oznámení na konci ledna se totiž situace trochu změnila a my, hladoví po pirátském dobrodružství, tak musíme ještě o kousek prodloužit metr na stříhání. Pillars of Eternity II: Deadfire hlásí měsíční zpoždění, ale jako kompenzaci nabízí pěkný trailer.

Tak tedy znovu a správně, za nějaký ten měsíc a dva týdny se chopíte kormidla své plachetnice a rozrazíte vlny kolem souostroví Deadfire. Pokračování hutného RPG z roku 2015 bude mít co dělat, aby nezůstalo ve stínu svého předchůdce. Zároveň se musí popasovat i s pořádně silnou konkurencí v podobě Divinity: Original Sin II, jejichž srovnání se asi nikdo nevyhne.

Ale zatím to vypadá, že Pillars of Eternity II: Deadfire na to má. Nevěřte tedy mně, protože jsem se hrou ještě neměl tu čest, ale Pavel Skoták si vyzkoušel život piráta na vlastní prsty a podělil se s vámi o své dojmy. Nějaké výtky by se našly, ale třeba právě jejich vyladění je důvodem odkladu. Teď už se ale nenechte rušit a mrkněte na nový trailer, kterému dominuje překrásná hudba.

Video nabízí spoustu zajímavých pohledů na hru. Kromě klasického pobíhání skrze temné dungeony plné nástrah zahlédnete i různé společníky, vybavování lodi zbraňovými systémy a posádkou, plavbu po moři, kterou následuje setkání s cizí lodí a bitvou na život a na smrt na její dřevěné palubě, které vůbec nevadí, že se po ní kutálí gigantická ohnivá koule…

Určitě se vyplatí vydržet až do konce, kdy do lávou nasvíceného podzemí napochoduje pseudo Balrog. Stejně tak věřím, že se vyplatí i to šestitýdenní čekání na finální produkt. Pillars of Eternity II: Deadfire vyjde 8. května na Steamu. Základní edice je naceněna na 46 eur a k dispozici jsou ještě další dvě dražší s bonusy. Hra by měla vyjít i na všechny tři konzole, ale až ke konci letošního roku.

Tagy: fantasy RPG

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.