zavřít

GamesPlay – hrajeme remake Shadow of the Colossus

PlayStation 4 PS4 Pro

- Video autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V roce 2005 otevřel Fumito Ueda, zřejmě neúmyslně, poněkud hloupou diskuzi o tom, zda mohou být hry umění. Samozřejmě že jím dlouhodobě jsou, a právě titul Shadow of the Colossus byl, je, a i nadále bude jedním z nejvýraznějších interaktivních uměleckých děl nejen ze stáje Sony. Ta původní hru vydala svého času na PlayStation 2, její remaster v roce 2011 na PlayStation 3 a její remake na PlayStation 4.

Za remasterem i aktuálním remakem stojí vývojáři ze studia Bluepoint Games. Zkušení restauratéři s působivým portfoliem remasterů, portů i remaků: Metal Gear Solid HD Collection, Titanfall, Flower, nebo třeba Uncharted: The Nathan Drake Collection.

Ruku k dílu také vývojáři z Japan Studio a společně s Bluepointem vyprodukovali kritiky vychvalovanou kompletní předělávku původní hry. Která jen dokazuje, jak je původní Uedův design nestárnoucí a nadčasový zároveň.

Shadow of the Colossus se za třináct let stala naprostou klasikou a kvůli tomuhle remaku vám právě došly výmluvy, proč se k tak staré hře nemůžete vrátit,“ napsala Šárka v recenzi. V GamesPlayi vám pak názorně předvede, v čem je tahle klasika dobrá i po tolika letech.

Tagy: remake adventura explorativní adventura

Zdroje: Vlastní

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.