zavřít

PlayStationová klasika Shadow of the Colossus se vrátí už na začátku února

PlayStation 4 PS4 Pro

- Video autor: Adam Homola Komentáře: 0

Jednu z her, kterými se Sony pochlubila na Paris Games Week, jste mohli hrát už před více než deseti lety, jen v podstatně horším technickém zpracování a grafice. Řeč není o ničem jiném než klenotu druhého PlayStationu, Shadow of the Colossus. Jedné z her, které lidé dávali za příklad Ebertovi jako důkaz, že i hry mohou být umění.

Konečně se můžeme podívat na několik nových záběrů jak přímo z hraní, tak z úvodního filmečku, ale důležitá je také informace, kdy že si konečně zahrajeme. Upomínku do kalendářů byste si měli nastavit na 7. února příštího roku, kdy se nová verze Shadow of the Colossus objeví exkluzivně na PlayStation 4.

Pokud jste navíc majiteli PlayStation 4 Pro, můžete se těšit na dynamické rozlišení 4K s tím, že hra by měla běžet ve 30fps. Vývojáři bohužel nepíší, že 30fps je standard, který hra po celou dobu pevně drží, jako spíše že na tuto hodnotu cílí. Snad nám tedy zážitek nezkazí velké propady a cukání.

Vedle vylepšené technické a vizuální stránky toho od staronového Shadow of the Colossus mnoho očekávat nemůžeme, byť Sony neustále zdůrazňuje, že nejde o port ani remaster. Novou verzi hry mají na svědomí vývojáři ze studia Bluepoint Games, odborníci na slovo vzatí.

Mají totiž na svědomí například God of War Collection, Metal Gear Solid HD Collection, Uncharted: The Nathan Drake Collection a další kousky. Sáhli si dokonce už i na Shadow of the Colossus, když svého času pracovali na The ICO & Shadow of the Colossus Collection. S restaurováním, předěláváním a oživováním starých her tak mají výborné zkušenosti. Nezapomeňte pak také kouknout na sadu nově vydaných obrázků v galerii na kartě hry.

Tagy: remake adventura explorativní adventura

Zdroje: EU PlayStation blog

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.