Diplomacie Total War: Three Kingdoms začíná připomínat Crusader Kings II
zdroj: tisková zpráva

Diplomacie Total War: Three Kingdoms začíná připomínat Crusader Kings II

20. 11. 2018 14:40 | Video | autor: Aleš Smutný |

Dlouhou dobu volá mnoho hráčů po dokonalé historické strategii, která bude kombinovat bitvy série Total War s diplomatickými a RPG prvky Crusader Kings II. Jak se zdá, Creative Assembly velmi opatrně tímto směrem našlapují a co se týče diplomacie, Total War: Three Kingdoms vypadá velmi nadějně z hlediska možností.

Video, které najdete níže se zatím věnuje obchodování a možnostem, jak komunikovat s dalšími vládci. Kupříkladu vaši vazalové nebudou jen loutky poslouchající vaše rozkazy. Jak je ukázáno ve videu, pokud vám chybí potraviny a jeden z vašich vazalů jich má nadbytek, musíte s ním o ně začít handlovat. Do obchodu se počítá nejenom vzácnost suroviny, ale také váš vzájemný vztah. Každý z vládců má charakterové vlastnosti a navíc k sobě různí vládci mohou chovat nevraživost a nebo naopak.

V tomhle mi Three Kingdoms nejvíce evokuje Crusader Kings II. Vládci jsou definované osobnosti, které reagují na vaše činy. Pokud tak někoho šikanujete a on se po smrti předchůdce dostane do čela své dynastie, mohou najednou jít vztahy s někdejším spojencem někam k bodu mrazu. Pozor na to, jaké si děláte nepřátele, nikdy nevíte, kdy se vám kdo bude hodit.

Hra tak snad bude dobře reflektovat dané období v čínských dějinách, které bylo z politického hlediska krajně nestabilní a než jste řekli švec, už vás někdo zradil. Toho samozřejmě můžete využívat i k tomu, abyste získávali spojence z řad svých nepřátel. Kupříkladu takhle slíbíte cizímu vazalovi podporu nezávislosti a jakmile on vyhlásí válku proti svému vládci, vy musíte nastoupit na bojiště na jeho straně.

zdroj: Archiv

Nebo nemusíte. Umění lsti a podvodů klidně praktikujte všem na očích a ve chvíli, kdy vyhlásí válku, uzavřete s jeho pánem mír. Na jednu stranu tak destabilizujete soupeře, na druhou ale o vás bude známo, že jste křivopřísežník a hůř se vám budou domlouvat dohody jakéhokoliv typu. Plus musíte doufat, že chlapík, kterého jste zradili válku nakonec nevyhraje, protože u něj nebudete v žebříčku popularity nejvýše.

Popravdě, jak jsem byl při ohlášení Total War: Three Kingdoms rezervovaný, začíná se mi tenhle experiment zamlouvat. Když naposledy Creative Assembly zkoušeli velké změny v rámci hratelnosti, byl z toho povedený Warhammer. Samotné období je lákavé a to i když jste nečetli Romance of Three Kingdoms a nebo alespoň neviděli Red Cliff. A pokud mi hra umožní „válčit“ pomocí hbitého jazyka a záludné povahy, rozšíří společně s hrdinskými jednotkami svůj potenciál natolik, že s ní mohu utopit dalších pár desítek hodin. Total War: Three Kingdoms vyjde 7. března na PC.

Nejnovější články