zavřít

Arkane Studios blíže představují roli Emily v Dishonored 2

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Pokud pořád přemýšlíte nad tím, za koho budete hrát v Dishonored 2 a jen za koho odehrajete kampaň jako první, možná vám pomůže následující video. V něm Harvey Smith a jeho spolupracovníci popisují nejen schopnosti Emily Kaldwin, ale také motivace a to, čím se bude lišit hraní za ní, místo Corva. Některé reakce Emily i Corva na dané situace a příběhové zvraty budou stejné, ale jiné se liší poměrně výrazně, od komentáře hrdiny, až po dialog s jinou postavou.

Logickým rozdělujícím bodem je samotné postavení obou postav. Zatímco Corvo je glorifikovaný osobní strážce a zabiják v jedné osobě, který ale jen jako šedá eminence stojí za trůnem, Emily je císařovna. Na rozdíl od Corva nenese odpovědnost za jednoho člověka, ale za celou říši. Právě myšlenka toho, že vládnout není lehké a ukázka, kam může vést špatné vládnutí, bude patřit mezi hlavní motivy příběhu Emily. Nejde jen o pomstu, ale spíš jako definitivní rituál přechodu do dospělosti a odpovědnosti.

Z hlediska hratelnosti je rozdíl zcela markantní. Emily disponuje naprosto odlišnými schopnostmi a pokud už máte Corva z první hry nacvičeného, budete si muset zvykat na jiný styl a samozřejmě strategii postupu. Žádná teleportace, jen přitáhnutí stínovými chapadly. Mesmerize je také méně rafinovaný systém odvedení pozornosti a Domino nabízí kontrolu nad celým kvartetem nepřátel a ne jejich odstraňování po jednom.

Emily tak trochu působí jako vhodnější pro přímočařejší, násilnější postup. Na druhou stranu, nikdo vás s chapadly ani Dominem nenutí zabíjet. Jen počítejte, že s Corvem se šlo (a asi i nadále půjde) proplížit kolem stráží doslova jako duch, takže nikdo nepoznal, že zde byl, tady se musíte smířit s tím, že minimálně několik stráží civících na okno do jiné reality naruší běžný chod věcí. Rozmýšlejte dobře, máte čas do 11. listopadu , kdy Dishonored 2 vychází na PC, PS4 a Xbox One.

Tagy: stealth fantasy steampunk FPS

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.