zavřít

Zmatek kolem Xboxové verze Half-Life 2

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kdo jste včera brouzdali po zahraničních herních webech, možná jste zaznamenali, že se cosi děje okolo PCéčkáři i majiteli Xboxů očekávaného titulu Half-Life 2.

Dopoledne se totiž objevila zpráva vycházející z tvrzení jednoho z manažerů společnosti Microsoft - Davida Hufforda, který měl ve svém vyjádření k obrovským prodělkům Microsoftu zejména v oblasti prodeje Xboxu prohlásit, že Half-Life 2 nakonec nebude pro tuto konzoli vyvíjen. Tisk se informace pochopitelně chytil a začal se zajímat, jak se celá tato záležitost vlastně má, neboť by šlo o tvrzení v přímém konfliktu s tím, co prohlásil na začátku minulého měsíce Doug Lombardi z Valve Software, který pro změnu veřejnost ujišťoval, že xboxová verze HL2 je již ve výrobě.

Mluvčí Valve Software se pak k večeru k celé věci nechal oficiálně slyšet, že se skutečně pracuje nejen na verzi pro PC, ale také pro Xbox, přičemž zatímco datum vydání té prvně jmenované byl stanoven na září tohoto roku, o termínu vypuštění verze pro konzole zatím nebylo rozhodnuto a bude tak učiněno někdy později. Jak se k této aférce a zejména pak k vyjádření pana Davida Hufforda staví sám velký Microsoft zatím není zřejmé, nikdo prý nebyl k zastižení.

Ve zmiňovaném článku, který vyvolal mezi fanoušky HL2 takový rozruch, se hovoří rovněž o tom, že v původně plánovaném čase (Vánoce 2003) nevyjde ani Halo 2 - očekávat ho prý můžete nejdříve v březnu 2004.

korg

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.