zavřít

Zeebo - herní konzole pro nejlidnatější státy světa

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Chce cílit na střední třídu, která si nemůže dovolit PS3, a soustředit se na download starších hříček.

Spol. Zeebo Inc. na GDC představila svou novou konzoli, se kterou se její tvůrci chtějí soustředit především na trh ve čtyřech lidnatých regionech: Brazílie, Rusko, Indie a Čína, jež reprezentují potenciál čítající 800 milionů lidí. Zeebo bude herní platforma postavená na Qualcomm mobilní technologii, počínaje grafickým čipem a konče 3G bezdrátovým připojením, které tady bude ovšem zcela klíčové. Hry se totiž budou distribuovat online - a stahovat na 1 GB flash paměť. Půjde přitom o jednodušší, resp. starší hříčky o velikostech 5-50 MB a ceně 5-15 amerických dolarů.
Jelikož se kupř. ve výše zmíněné Brazílii současné konzole jako PS3 dosud oficiálně neobjevily a na tamním trhu je k mání z dovozu za sumu přesahující tisíc dolarů, může si ji dovolit málokdo z obyvatel. Také z toho důvodu chtějí Zeebo nabídnout svůj herní systém v cenové relaci, jež osloví co nejvíce potenciálních zákazníků. Mluví se o zacílení na střední třídu, o ceně 199 dolarů za systém a pak hrách, kde se spíše než na kvantitu soustředí na kvalitu. Součástí herní politiky však bude dále ještě důraz na lokalizaci her a herní nabídku reflektující požadavky a trendy toho kterého regionu.


Samozřejmě, že je tu možná konkurence v případě mocně se rozmáhajícího iPhone, ale tenhle přístroj je tady opět výrazně dražší než Zeebo, jakkoliv současně nabízí mnohem větší množství her. Zeebo plánuje mít při svém startu 15 titulů a nabídku celkem třiceti her - do 90 dnů od launche, přičemž spolupráci zde přislíbily firmy jako Com2Us, Digital Chocolate, id Soft, THQ, Namco, Capcom, Pop Cap, EA, Activision ad. V herním portfoliu se pak objevují věci jako Quake, Crash Bandicoot Nitro Kart Racing, Tekken 2, Double Dragon nebo Zeebo Racing.

Zeebo sází na velmi levný a bezproblémový vývoj herního softwaru, vysokou návratnost kvůli zamezení pirátskému šíření her a uživatelskou přístupnost (intuitivní a nijak komplikované uživatelské rozhraní). K televizi si tenhle přístroj budou moci zapojit nejdříve v Brazílii a to již v květnu tohoto roku. Následovat bude Mexiko (ještě v tomto roce), Indie a východní Evropa (2010) a Čína (2011). Bude jistě zajímavé sledovat, jak si tahle "low-endová" mašinka vlastně nakonec povede a zda nedopadne tak neslavně jako Phantom.
zdroj: Gamasutra

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.