Žebříčky prodejnosti Británie, USA a Německa
zdroj: tisková zpráva

Žebříčky prodejnosti Británie, USA a Německa

9. 12. 2003 21:21 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Nový ročník Championship Manageru je v Británii po třech týdnech od vydání stále první,...

Nový ročník Championship Manageru je v Británii po třech týdnech od vydání stále první, následuje jej datadisk Makin' Magic a válečná bomba Call of Duty. Ani čtvrté místo se od minula nezměnilo, a tak jedinou novinkou tohoto týdne v britské TOP10 jsou pouze Star Wars: Knight of the Old Republic. Na 11. pozici bychom našli ještě čerstvě vydaný datadisk Neverwinter Nights: Hordes of the Underdark, 14. místo hned po svém vydání obsadila nová hra na motivy Pána prstenů - LOTR: War of the Ring.


USA (NPD Techworld, k 29.11.):
1. The Sims: Makin' Magic
2. Call Of Duty
3. The Sims Double Deluxe
4. MS Zoo Tycoon: Complete Collection
5. The Sims: Superstar
Německo (GfK, 48. týden):
1. Total Club Manager 2004
2. Need for Speed: Underground
3. SpellForce
4. Die Sims: Makin' Magic

Velká Británie (ELSPA, k 6.12.)
1. Championship Manager Season 03/04
2. The Sims: Makin' Magic
3. Call of Duty
4. The Sims Double Deluxe
5. SW: Knights of the Old Republic
6. Max Payne 2
7. Need for Speed: Underground
8. FIFA 2004
9. The Sims: Superstar
10. Total Club Manager 2004

Německému žebříčku kraluje Total Club Manager 2004, stříbrnou pozici získala zábavná závodní arkáda NFS: Underground. Call of Duty je u našich západních sousedů pátá, FIFA 2004 sedmá. Americkému předvánočnímu trhu klasicky kralují The Sims, v první pětce žebříčku se objevují dokonce třikrát. 7. místo v USA obsadila novinka v podobě Star Wars: Knights Of The Old Republic a špatně si nevedou ani sportovní hry. Madden NFL 2004 je 6., Backyard Basketball 2004 zase skončil na 9. místě.

Zajímavá je i zpráva, že (především v USA) jsou zatím předvánoční prodeje her nižší než se předpokládalo. Hlavní důvody jsou údajně dva. Zaprvé to má být absence nějakého velkého herního hitu (který prostě musí mít každý hráč - něco jako Grand Theft Auto), za druhé fakt, že letos ani Sony ani Microsoft nesnížili ceny svých konzolí. Tato informace měla v minulých dnech za následek pokles cen akcií některých herních vydavatelů.
zdroj: PR, Tiscali, HomeLan

kate

Nejnovější články