zavřít

Zatčení hackerů za ukradení Half-Life 2 kódu

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Tiskový mluvčí Doug Lombardi nám poslal tiskovou zprávu, podle které došlo v řadě zemí k zatčení lidí, kteří byli obviněni ze zářijového nabourání lokální sítě Valve Software, ukradení zdrojového kódu i ranné verze Half-Life 2 a jejich vystavení na internet (info).

zdroj: Archiv

Gabe Newell poděkoval herní komunitě za poslání tisíců tipů, které jim pár dnů po nepříjemných událostech vydatně pomohly v pátrání po stopách hackerů a jejich identifikování za asistence policejních orgánů v různých státech světa.

Konkrétní informace, o kolik pachatelů šlo nebo odkud přesně byli, jsme se bohužel nedozvěděli, stejně jako bližší specifikování, kdy a jakou cestou bylo dopadení útočníků provedeno. Dříve se hovořilo o tom, že jedním z nich údajně má být německý autor Phatbot trojana nebo jeden člověk ze San Francisca, kterému FBI v lednu zabavila počítače kvůli podezření jeho IP adresy z odchytávání hesel pro síť Valve. Agenti Northwest Cyber Crime Task Force, oddělení FBI v Seattlu specializovaného na počítačovou kriminalitu, ale věc odmítli komentovat - pouze pro GameSpot potvrdili, že k zatčením skutečně došlo.

Nezbývá než si přát, abychom se v brzké době dozvěděli více podrobností, které by tuto kapitolu definitivně uzavřely a pak už by Valve nic nebránilo v soustředění se pouze na finišování Half-Life 2, které je slíbeno na konec léta.

zdroj: PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.