zavřít

Zánik časopisu CD Action po prvním čísle?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Slečna trafikantka vás v koutku duše nenávidí.

Den co den, přibližně od konce listopadu, obtěžujete otázkou, kterou zná nazpaměť: "Máte nový CD ACTION?" Ale teď už ji můžete dopřát klid a sobě taky. S dalším vydáním tohoto nového časopisu o hrách se hned tak nesetkáte a kdo ví, zdali vůbec ještě někdy.
Jak jsme totiž vypátrali od důvěryhodného zdroje, na základě zhodnocení prodejnosti prvního čísla CD Action z října (info) údajně jeho tvůrci dospěli k závěru, že český trh asi nebude tím vhodným místem k trvalému usídlení. Ambiciózní očekávání, že se magazínu (překládaného z polské verze) okamžitě prodá např. 25 tisíc kusů a že bude napěchován inzercí řádově za stovky tisíc korun, se bohužel neproměnila v realitu. Ta je prý naopak velkým zklamáním, navzdory přítomnosti čtyř plných her, čehož se konkurence zpočátku trošku obávala. Logické vysvětlení je prosté - domácí trh je zkrátka již víceméně naplněn pěti jinými papírovými plátky se stejnou tématikou, jejichž odbyt navíc stagnuje nebo postupně klesá kvůli čím dál většímu rozmachu internetu.

Ač podle našich informátorů zatím nepadlo finální rozhodnutí, jestli CD Action v České republice končí nebo se časem možná znovu rozjede, rezervace termínu v tiskárně pro plánované druhé (předvánoční) číslo byla dávno odpískána. Dotazy adresované na email redakce časopisu, která asi předtím dobře věděla, proč se skrývá pod rouškou anonymity, zůstaly nezodpovězeny. Viktor Schäfer z vydavatelství EUROPRESS, které mimochodem produkuje Bravo, Štastného Jima nebo Rytmus života, se nám k celé situaci vyjádřil takto:

    CD Action jsme od začátku prezentovali jako časopis s delší periodicitou. Vydávání titulu jsme pouze dočasně pozastavili, nikoliv definitivně ukončili. Kdy a kolikrát časopis vyjde v roce 2006 ještě upřesníme.
Jistým náznakem budoucího vývoje mohou být plné hry oficiálně přislíbené do druhého čísla CD Action. Konkrétně mělo jít o tituly Korea: Forgotten Conflict, Necromania, Pohádka o Mrazíkovi a Pure Pinball, z nichž ten první jmenovaný (česká strategie ala Commandos) je ale místo toho přiložen k dnes vycházejícímu časopisu Doupě (14).
zdroj: vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.