zavřít

Warlords IV, Robin Hood a Etherlords II gold

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Francouzský vydavatel UbiSoft se dnes nechal slyšet tiskovou zprávou, že tahová fantasy strategie Warlords IV: Heroes of Etheria od Infinite Interactive je dokončena a má vyjít někdy v průběhu října.

V případě anglické verze by mělo konkrétně jít o 21.10., zatímco u nás bude hra k dostání až v prosinci společně s dodatečným patchem obsahujícím české titulky (info). Co od čtvrtého dílu této dlouhotrvající a závislost vyvolávající série můžete čekat, se dozvíte po kliknutí na Speedyho první dojmy z dřívějšího dema nebo po přečtení developers diary na Avaultu.

    Po několika hodinách zjišťuji, že opět trpím syndromem chytlavých kolových strategií, který lze nazvat „tak ještě jeden tah a pak půjdu spát“. Základní herní princip se nese v duchu předchozích dílů. Začínáme s jedním městem, ve kterém lze vyrábět nové jednotky, a malinkou armádou vedenou jedním hrdinou. Jak už to tak bývá, hra je rozdělena na dvě části - na pohyb a další aktivity na hlavní mapě a na bojové sekvence. Říše je poseta nejen městy, ale i silnicemi urychlujícími pohyb nebo naopak řekami, lesy a horami, které pohyb znemožňují... [více]
Za hotovou byla rovněž prohlášena PC i PS2 verze středověké strategie Robin Hood: Defender of the Crown, kterou byste si neměli plést s nedávným klonem Commandos s podtitulem The Legend of Sherwood od Spellboundu. Poznávacím znamením první jmenované hry jsou akční vložky v podobě rytířských turnajů, vývojářská firma Cinemaware a v neposlední řadě to, že jde o předělávku dávného hitu 80. let pro Amigu nebo Atari ST. Více informací se o Robinovi Hoodovi dočtete z našich článků zde nebo zde.

Posledním titulem čerstvě orazítkovaným jako gold se stala další fantasy strategie Etherlords II od Nival Interactive, která je zvláštní tím, že v Čechách vyjde v lokalizované verzi od CD Projektu o čtyři dny dříve než v USA. Abychom byli přesní, domácí premiéra je naplánována na 10. října, kdy vás i Frix na stránkách Tiscali Games obeznámí s recenzi finální prodejní verze včetně češtiny, na kterou jsme narozdíl od jiných magazínů počkali.
zdroj: Bluesnews, CD Projekt

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.