zavřít

Vývojářská konference Game Access 2010 začíná dnes v Brně

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokud ještě nemáte plány na nadcházející víkend, možná by se vám mohl hodit následující tip. V Brně totiž právě dnes začíná mezinárodní vývojářská konference Game Access 2010. Ta svým charakterem připomíná nejvíce tradiční sešlost českých amatérských a profesionálních vývojářů Game Developers Session, která se shodou okolností konala minulý týden v Praze.

„Konkurenční“ brněnská akce (lidé za ní stojící pořádali loňský ročník GDS) je rozložena do dvou dnů. Ještě dnes zahájí dlouhý maraton zajímavých přednášek vývojáři z týmů Sketch Games a pokračovat se bude až do nočních hodin (poslední přednáška začíná až v osm večer). Návštěvníci se tak mohou těšit například na povídání zástupců slovenského studia Cauldron o jejich neobvykle úspěšných loveckých hrách (poslední ročník prodal v USA skoro 2 milióny kusů), nebo na seznámení s nedávno založeným českým profesionálním studiem Vatra Games. Skutečný frmol ale začne až druhý den, kdy již od půl desáté dopoledne poběží paralelně přednášky hned ve třech sálech najednou.

Vedle řady odborných prezentací o zákulisí herního vývoje a technických podrobnostech se svého „přídělu“ dočká i širší odborná veřejnost. Tu by mohly zajímat třeba přednášky Martina Zavřela z 2K Czech o managementu vývoje Mafie II nebo prezentace director managera Briana Gomeze z Vatra Games o navrhování designu hororových her, speciálně nového Silent Hillu, který tento tým nyní připravuje. Za zmínku ale stojí určitě i speciální 3D přednáška Igora Staňka z Nvidie, postmortem povídání o projektu Family Farm nebo ohlédnutí za vývojem adventury AlternativA týmu First Reality. Na samotný závěr pak přijde panelová diskuse na téma české herní novinařiny, které se zúčastní Petr Poláček (Games.cz), Karel Kališ (Doupě), Jan Vrobel (Score), Vojtěch Novák (Replay), Zdeněk Polách (ex-BonusWeb), Filip Kraucher (Indian TV). Diskusi bude moderovat Martin Bach (Asociace herního průmyslu ČR a SR).

Kompletní program konference Game Access najdete na oficiálních stránkách akce, kde jsou pochopitelně k dispozici i informace o místě konání, možném ubytování, dopravě a podobně.

Tagy: byznys cz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.