zavřít

Vybíráme z předběžného přístupu – Nevšední válečné MMO, gaučová střílečka, karty a těžké stroje

Windows

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Za poslední týden se do předběžného přístupu přehoupla opravdu velká spousta her. Většina z nich má pramalou šanci zaujmout širší publikum, ať už kvůli nehezky vypadající grafice, nic neříkajícímu popisu nebo absurdně vysoké nebo naopak absurdně nízké cenovce. Ze všech těchto titulů vybíráme hry, které alespoň trochu vyčnívají. Dnes tu máme MMO simulaci válečného konfliktu, arénovou střílečku z pohodlí gauče, přímo kouzelnou karetní hru a simulátor těžkých strojů.

Foxhole

Fanoušci her s válečnou tematikou si dnes nemohou na nic stěžovat. Chcete se vyřádit s tanky? Sáhněte po World of Tanks nebo War Thunder. Chcete si zastřílet z pušky? Je tu Call of Duty a Battlefield. Pro větší kontrolu nad bojištěm můžete zase hrát Blitzkrieg 3 a Steel Division. Co kdyby tu ale byla možnost stát se tím vším v rámci jediné hry?

Foxhole je sandboxové MMO závislé na svých hráčích, kteří prakticky simulují jednotlivé aspekty válečných konfliktů. Znamená to, že můžete být třeba inženýr a starat se o obranná opevnění nebo se chopíte volantu náklaďáku a budete zásobit přední linii municí a jídlem. Stejně tak můžete být řadový voják, operátor tanku, skaut nepřátelských pozic, a dokonce můžete převzít velení nad stovkami ostatních hráčů. Je potřeba zajistit přísun zásob, těžit materiály, stavět důležité budovy, kontrolovat styčné body... Ultimátním cílem je samozřejmě ovládnout celou mapu za jednu ze zúčastněných stran, ale bez sehraného týmu na to můžete rovnou zapomenout.

Vyvíjí a vydává: Clapfoot | Cena: 17,99 euro (od 3. srpna 19,99 euro) | Steam

foxhole

Crashnauts

Gaučové zábavy není nikdy dost. Své si o tom myslí i nezávislé studio Fueled By Rockets, které připravuje čistě multiplayerovou střílečku Crashnauts. K hraní si připravte až tři další kamarády (minimálně však aspoň jednoho), pevné nervy a pořádný úsměv na tváři. A nezoufejte, kromě lokální hry je zde i normální online multiplayer.

Crashnauts je frenetická 2D střílečka plná výbuchů z raketometů, headshotů z pušek a pořádných úderů z energetických rukavic. Na výběr jsou čtyři rasy se spoustou úprav, které proženete po statických arénách, ale i po scrollujících úrovních. Momentálně jsou k dispozici klasické módy všichni proti všem, týmový deathmatch a king of the hill. Časem dojde i na úkolově zaměřené módy.

Vyvíjí a vydává: Fueled By Rockets | Cena: 9,99 euro | Steam

crashnauts

Fable Fortune

Pokud vám první slovo v názvu evokuje sérii Fable, která svého času okupovala nejeden Xbox (a PC), pak vás vaše mysl neklame. O karetní hře z pohádkového světa Fable jsme psali již před dlouhým rokem v souvislosti s uzavřením studia Lionhead. V té době byla Fable Fortune již rok a půl ve vývoji a vývojářskému týmu se nějakým zázrakem podařilo získat od Microsoftu práva, založili si studio Flaming Fowl a vydali se na Kickstarter. Kampaň jim bohužel nevyšla, ale přesto se na projektu dále pracovalo a nyní už je k dispozici v předběžném přístupu.

A čím že se tahle karetka liší od hlavních tahounů Hearthstone a Gwent? Tak předně je zamýšlena jako týmový co-op pro dva hráče. Je tu sice i klasický duel, ale právě kooperace, kde se se spoluhráčem střídáte v tazích a sdílíte své jednotky, abyste porazili mocné bosse, má být největším tahákem. Zajímavě se také jeví nutnost volit si před zápasy dobrou nebo zlou stranu, která výrazně upraví schopnosti vašeho hrdiny i jednotlivých karet v balíčku. Fable Fortune sice bude jednoho dne free to play, ale v rámci předběžného přístupu se investici nevyhnete. Za to však obdržíte nálož karet navíc.

Vyvíjí: Flaming Fowl | Vydává: Mediatonic | Cena: 12,99 euro (po vydání zdarma) | Steam

fablefortune

Machine World 2

Pokud vaše srdce bije pro těžkou techniku, nemohli jste si snad vybrat lepší dobu k životu. V záplavě všemožných simulátorů si můžete zalétat s letadly, vyzkoušet si dolování s obřími rypadly, stát se kamioňákem, vést společnost těžící zlato nebo se vžít do dalších desítek více či méně zajímavých profesí. V Machine World 2 můžete být tím vším na jednom místě.

Na procedurálně vygenerované mapě osedláte bagry a buldozery, kterými urovnáte terén pro budoucí budovu. Lodí přivezete materiál, který jeřábem umístíte na vybraná místa a postupně si postavíte hrubou stavbu. Následně ji osadíte okny, dveřmi i světly a máte hotovo. Pak už jen stačí nasednout do helikoptéry a prohlédnout si tu nádheru z vrchu.

S postupem času do hry přibude více techniky a vybavení domu, ale již teď Machine World 2 nabízí spoustu realisticky pojatých strojů. V rámci jednotlivých prvků naleznete jistě propracovanější simulátory, proto bych na Machine World 2 nahlížel spíše jako na přístupnější pískoviště. První díl byl stvořen čistě pro iPad, druhý díl je již na PC, ale iPad verze je v plánu taky.

Vyvíjí: Trino Games | Vydává: Trino AB | Cena: 20,69 euro (od 4. srpna 22,99 euro) | Steam

machines

Dále vyšlo…

Kromě výše uvedených her se svých prvních dnů slávy dočkaly i hry, o kterých jsme psali v samostatných článcích – český simulátor života bezdomovce Hobo: Though Life (článek, Steam), obrovské MMO s magií, draky, meči a craftingem Citadel: Forged with Fire (článek, Steam) a rogue-like tahovka s Vikingy Iron Tides (článek, Steam).

Tagy: strategie fantasy RPG survival sandbox FPS česká hra first person vikingové roguelike indie hra kouzla

Zdroje: Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.