zavřít

Virtuální asistent Sam od Ubisoftu pozná, co hrajete a proč se vám nedaří

Android Xbox 360 PS4 Pro iOS

- Téma autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Hráč: „Mohu v Assassin’s Creed Origins pohladit kočku?“ Sam: „Jak já miluji tyhle egyptské kočky. Byl jsem tak nadšený, když jsem zjistil, že je mohu podrbat. Koukni na tohle video. Není to jediná cool věc, kterou můžeš dělat v Assassin’s Creed Origins.“ Tak třeba takhle může vypadá váš rozhovor s umělou inteligencí Sam od Ubisoftu, která ví o hrách první poslední.

Apple má Siri, Microsoft Cortanu, Amazon Alexu, Samsung Bixbyho, Google má Google Assistant, a teď se do zástupu virtuálních pomocníků přidává i Ubisoft se svým Samem. Jeho jméno je odvozeno od Sama Fishera ze série Splinter Cell, ale z jeho elektronického hlasu byste to určitě nepoznali. Nemluví ho totiž Fisherův dabér.

Co je to tedy Sam? Není to konkurence výše zmíněným, protože netuší nic o světě mimo videohry. Zato o hrách toho ví opravdu hodně... tedy jen o těch od Ubisoftu. A nejenže ví všechno o Assassin’s Creed, Far Cry, Rainbow Six Siege atd., ale ví toho také spoustu o vás. Sam vás sleduje, Sam vás analyzuje, Sam na základě toho doporučuje.

Na jedné straně máte klasické rozhraní otázka-odpověď, kde se Sama můžete zeptat na cokoliv, i na to, co se netýká her. V takovém případě však počítejte s humornou odpovědí. Když se totiž zeptáte na aktuální počasí, odvětí vám, že v Assassins’s Creed Origins panuje 39 stupňů, v Ghost Recon Wildlands 29 a v Rainbow Six Siege 14, což je dobře, protože v kevlaru je jinak vedro…

Ale stejným způsobem vás odkáže na nákup vámi požadované hry, upozorní na její slevu, řekne vám, kolik hodin máte odehráno a kolik procent ze hry jste splnili, připomene vám denní výzvy atd. Jeho vychytávky jdou ještě dál, protože dokonce monitoruje i vaše vlastní hraní, a pokud třeba v Rainbow Six Siege častěji umíráte na nějaké mapě, při dalším spuštění hry vám sám od sebe nabídne video s tipy a triky pro danou mapu.

Ubisoft Sam

Zní vám to strašidelně? Mně docela taky. Na druhou stranu, občas se mi stává, že se potřebuji podívat na nějaký návod, což znamená zapauzovat hru, pracně naťukat problém do mobilu, tabletu, nebo PC, a hledat. Takhle mohu během hraní nahlásit své problémy mobilní aplikaci, během chvilky mi hlas Sama přečte odpověď, a pokud najde něco podrobnějšího, jednoduše si to rozkliknu.

Sam bude dostupný v Appstore a Google Play zcela zdarma. K jeho funkci potřebujete jen účet v Ubisoft Club, aby se Sam mohl provázat s vašimi hrami. Momentálně se testuje betaverze, která je zpřístupněna pouze Kanaďanům a zatím podporuje jen Rainbow Six Siege. Časem se samozřejmě počítá i s dalšími zeměmi a širším portfoliem her. Sam vypadá jako vážně užitečný pomocník.

Ubisoft Sam

Tagy: Assassin's Creed (série) Egypt akční RPG multiplayer historická FPS střílečka 3rd person third person

Zdroje: tisková zpráva,Venture Beat

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.