zavřít

Tisková zpráva k prodeji obchodů JRC

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Umožňuje přednímu evropskému prodejci efektivní vstup do důležitého regionu.

Jak bylo před časem avizováno, došlo ke zveřejnění tiskové zprávy, v níž vedení největšího evropského maloobchodního prodejce videoher, společnosti The GAME Group plc, oficiálně ohlásilo, že uzavřelo smlouvu o koupi českého maloobchodního řetězce s počítačovými hrami a herním hardware, společnosti JRC CZECH a.s. Výše prodejní ceny nebyla oznámena.

    Lisa Morgan, Group Chief Executive společnosti GAME k akvizici poznamenala: "Česká republika je atraktivní trh s počítačovými hrami a videohrami s dobrým růstovým potenciálem. Poskytuje nám platformu dále rozvinout náš mezinárodní byznys ve střední a východní Evropě vedle našich existujících růstových plánu v západní Evropě a Austrálii. Akvizicí JRC skupina GAME získává ziskovou a zavedenou společnost, která jí umožňuje efektivní vstup do tohoto důležitého regionu. Specializovaný maloobchodní trh s počítačovými hrami rychle roste a to i díky tomu, že výrobci hardware a vydavatelé her jsou v České republice, Polsku a okolních trzích velmi aktivní. GAME bude úzce spolupracovat s místním managementem a partnery z řad vydavatelů, aby tuto příležitost dále rozvinul a mohl dále rozšiřovat svůj zeměpisný dosah.”

    Společnost JRC, která má sídlo v Praze, je největším specializovaným maloobchodním řetězcem s počítačovými hrami, videohrami a herním hardwarem v České republice. V současnosti vlastní 19 obchodů, které jsou umístěny ve většině hlavních českých měst včetně šesti obchodů v Praze, a provozuje internetový obchod na stránkách www.jrc.cz. JRC má zkušený manažerský tým, který se pohybuje na lokálním trhu více než 15 let a který i nadále zůstává ve vedení společnosti. V roce 2007 JRC dosáhla celkové tržby ve výši 210,1 milionu Kč.
Více k této zásadní události, která může ovlivnit fungování domácího herního trhu, v dřívějším článku.

Update 1.10. - koupě JRC stála britskou společnost Game Group PLC celkem 122,5 milionu korun, zjistilo TISCALI.
zdroj: JRC

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.