zavřít

Světlá budoucnost nové generace konzolí?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Ačkoliv se na Tiscali Games věnujeme primárně hrám pro PC, nemůžeme zapomínat ani na konzole.

zdroj: Archiv

Říká se (a zřejmě to bude pravda), že na západ od našich hranic jsou konzole daleko samozřejmější, oblíbenější a hry pro ně pochopitelně mnohem prodávanější. Jak dlouho ale bude taková situace trvat? Podle nejnovějšího průzkumu Juniper Research budou v roce 2008 činit příjmy z celosvětového prodeje konzolí nové generace celkem 35 miliard dolarů a dalších 25 miliard prý vygeneruje oblast nových handheldů. Oba odhody jsou tedy velice optimistické a v obou případech mají jít navíc ceny nastupujících produktů postupně dolů. Své příspěvky k nové generaci herních zařízení chystají v následujících třech letech jak Sony (PS3), tak i Microsoft (Xbox 2) a Nintendo. Průzkum také předpovídá velký boom konzolového hraní přes internet. Už za čtyři roky by mělo na svých konzolích pravidelně hrát on-line asi 28 milionů lidí po celém světě.

Ačkoliv druhá část naší novinky s konzolemi už příliš nesouvisí, bude se opět týkat herního byznysu. Vydavatel Take 2 překvapivě oznámil, že se Max Payne 2 neprodalo tolik, kolik se očekávalo a kromě toho zrušil i vývoj dvou plánovaných her, které ještě ani nebyly oznámeny.

zdroj: HomeLan, Yahoo

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.