zavřít

Stažitelný obsah pomáhá odbytu X360 her

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hry s přídavným obsahem nabídnutým posléze ke stažení se lépe prodávají, tvrdí Microsoft.

Hry, pro které se objeví nebo plánuje další herní obsah nabídnutý posléze ke stažení skrze službu Xbox Live, mají lepší prodejnost a vydrží déle v rukou zákazníků, tvrdí Kevin Salcedo, obchodní manažer Microsoftu. V prvním případě jde o nezanedbatelnou částku 21 milionů amerických dolarů, které dané tituly vygenerují v prodejích "krabicových verzí" jaksi navíc oproti svým chudším herním bratříčkům, přičemž klíčové v tomhle počítání je 30 denní období po příchodu té které hry na trh. V téhle časové periodě objevivší se další obsah ke stažení má právě výše naznačený signifikantní vliv na prodejnost. Navíc, přídavný obsah ke stažení je impulsem pro řadu hráčů, aby si daný titul ponechali ve svých rukou déle, zkrátka že je menší zájem se jej brzy zbavovat a prodávat do bazaru. Bylo by nicméně určitě zajímavě vědět, jaké žánry tenhle zájem nejvíce postihuje.

V některých případech může mít další obsah ke stažení ovšem jiný marketingový cíl, a to znovu připomenout. Což může být i příklad blockbusteru Grand Theft Auto IV, jehož se dosud udalo na 8,5 milionu kopií. Vydavatel Take Two totiž dříve anoncovaný exkluzivní herní přídavek pro X360 verzi posunul na předvánoční období, což by titul, spolu s potvrzeným vydáním PC verze, mohlo znovu nakopnout v prodejích v klíčovém předvánočním čase.

Na závěr snad ještě takovou poznámku. Salcedo připomíná, že aktuálně má Xbox Live 12 milionů uživatelů ve 26 zemích celého světa (pro ČR stále oficiálně neexistuje), z nichž dosud vyplynulo nějakých 240 milionů amerických dolarů na tržbách v rámci Xbox Live Marketplace, z čehož je celých 180 milionů dolarů za uplynuvších 12 měsíců. Přičemž další muž z exekutivy MS - David Gosen, zmiňuje, že je zkrátka očividné, že digitální herní distribuce výhledově předčí současný maloobchodní prodej.

zdroj: Shacknews

mart

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID (PC)

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  1199 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.