Stadia se nevzdává, letos plánuje přidat přes 120 her
zdroj: Google Blog

Stadia se nevzdává, letos plánuje přidat přes 120 her

17. 1. 2020 15:00 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Streamovací služba Google Stadia má po neslavném listopadovém startu co zlepšovat. V Česku zatím stále dostupná není, i když to by se letos mělo změnit, ani v zahraničí ale v domácích podmínkách nefunguje zdaleka tak skvěle, jak si Google před spuštěním maloval. Google to ovšem nevzdává a letos by kromě nových her mělo přibýt také streamování ve vyšším rozlišení a podpora více modelů telefonů.

O tom, jak Google Stadia (ne)funguje, se v listopadu dopodrobna rozepsal Jirka. Google od té doby například přidal achievementy a také koupil Typhoon Studios kreativního ředitele Far Cry 4, Alexe Hutchisona, které pracuje na sci-fi kooperativní adventuře Journey to the Savage Planet. Tahle hra vyjde i na jiných platformách, a to už 28. ledna 2020, příští tituly 26členného studia by už ale měly být exkluzivní jen pro Stadii.

Kromě problematického připojení Stadii trápí také velmi omezená nabídka her, což by se letos mělo změnit. „Podle našich plánů by se na Stadii letos mělo dostat přes 120 her, z toho více než desítka dorazí v první polovině roku a budou exkluzivně jen na Stadii,“ píše se v nejnovějším vývojářském deníčku. O exkluzivitách pak už Google neuvádí nic konkrétního a formulace poukazuje spíše buď na menší projekty, nebo na kratší časovou exkluzivitu.

zdroj: Archiv

Ze zatím oznámených a nevydaných titulů víme, že na Stadii vyjde Baldur’s Gate 3, Doom Eternal, remake Destroy All Humans! a chystané pokračování Windjammers z roku 1994. Z her nedávno postihnutých odkladem tam míří Cyberpunk 2077, pohádka o olympských bozích Gods & Monsters, superhrdinští Marvel’s Avengers a hackerská akce Watch Dogs: Legion.

Z oznámených exkluzivit se na rok 2020 chystá gaučová kooperace se stěhováky Get Packed a pokračování slavné tower defense série Orcs Must Die! 3.

Do konce března by se mělo dostat i na podporu hraní ve 4K (4K či HDR si ale zatím užijete jen na Chromecast Ultra), rozšíření pravomocí Google Assistant během hraní, které na PC dostupné také není, podporu vícero modelů telefonů s Androidem a možnost hrát v prohlížeči bezdrátově s ovladačem Stadia.

Závěrem deníčku se nese prohlášení, že toho firma na letošní rok pro Stadii chystá ještě mnohem víc. Na konci ledna plánuje oznámit hry, které do její verze předplatného, Stadia Pro, dorazí v únoru.

Nejnovější články