zavřít

Spása originálních her přichází z východu?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

"Vývoj her v západní Evropě a Spojených státech stagnuje", zaznělo několikrát z úst přednášejících na letošní Game Developers Conference, která právě probíhá v Londýně spolu s ECTS.

Oproti tomu však vývojářská studia z východní Evropy a států bývalého Sovětského svazu zažívají svůj boom. Přinášejí nejen originální nápady, ale především vkládají do své práce nadšení, které komerčním „zaběhnutým“ studiím často tolik chybí. Ta však narozdíl od svých kolegů z východu mají zase mnohem stabilnější finanční zázemí a lépe dokáží komunikovat s herními vydavateli, kteří je často považují za serióznější partnery. Na konto mamutích distributorů her zazněla v souvislosti s GDC také slova kritiky - prý chtějí stále více toho samého a obávají se vydávat hry, které tu předtím ještě nebyly. Jejich strach je přitom poměrně opodstatněný, jelikož hlavní cíl v každém byznysu je především vydělat a u neosvědčených žánrů je riziko vždy mnohem vyšší.

Jak řekl pro News.com Marek Španěl, šéf Bohemia Interactive Studia stojicího za úspěšným Flashpointem, domácí vývojáři nevidí za vývojem her pouze peníze, ale jde jim také o umění a dokázáni si toho, že mohou být lepší než jejich lépe placení kolegové z vyspělých ekonomik směrem na západ. Sami si můžeme příklady vývojářů (Illusion Softworks, Cauldron, 7FX a další) z našich luhů a hájů dokázat, že na těchto tvrzeních něco pravdy bude. A mimochodem, když už mluvíme o českých vývojářích - Mafia se začala ve světě prodávat v půlce tohoto týdne a v dnešní recenzi na PC.IGN získala opět výborné hodnocení 92%. Stejně jako všechni ostatní i my čekáme s recenzí až na příjezd kurýra s českou verzí hry, která by se na náš trh měla dostat v půlce září (viz informace ve včerejší videoreportáži).

Update 23:59 - podle německého Krawallu potvrdili zástupci Codemasters na lipské Game Convention, že vznik Operation Flashpoint 2 je v budoucnu velmi pravděpodobný.

zdroj: News.com

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.