Shrnutí recenzí Prince of Persia: Warrior Within
zdroj: tisková zpráva

Shrnutí recenzí Prince of Persia: Warrior Within

7. 12. 2004 11:11 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Nová akční adventura Prince of Persia: Warrior Within si zatím vede v recenzích více než dobře, její průměrné hodnocení se totiž pohybuje kolem 84%.

Dokonce i tradičně přísný americký server GameSpot jí udělil vysokých 8.6/10. V příslušné recenzi jsou mimo jiné také potvrzena slova producenta hry (viz náš rozhovor) o tom, že Warrior Within bude skutečně o dost delší než jeho předchůdce. Dohrání příběhu vám totiž prý zabere minimálně 15 až 20 hodin. Za nejvýraznější novinku tohoto dílu na GameSpotu považují rozšířené bojové možnosti (spousta možných komb s nejrůznějšími zbraněmi), s čímž se samozřejmě pojí i vyšší násilnost a krvavost hry. Zatímco Sands of Time měly rating "T" (Teen, 13+), nový Princ už vyfasoval "M" (Mature, 17+).

Obrázek zdroj: tisková zpráva Stejně jako v Sands of Time, i ve Warrior Within se podle GameSpotu můžete těšit na mnoho hádanek, k jejichž řešení budete opět využívat prostředí kolem sebe a tím pádem i uplatňovat svoje akrobatické dovednosti. Recenzent si v závěru jen trochu stěžuje na celkový drsnější styl hry, díky kterému působí hlavní hrdina už méně uvěřitelně než v Sands of Time. Drobné výtky pak směřují i na adresu synchronizace pohybu rtů a příslušného zvuku (který je prý místy pozadu), a dále pak k předrenderovaným cut-scénám, jež se občas také zadrhávají. Jinak je ale Warrior Within prý po grafické i zvukové stránce výbornou záležitostí a i s ohledem na další aspekty jej lze jedině doporučit.

Na GameSpy získal Prince of Persia: Warrior Within 3,5 hvězdičky z 5ti, což odpovídá 70%. Mezi pozitiva hry patří skvělý design levelů, vylepšený a rozšířený systém soubojů i hudba, negativa naopak leží v slabším příběhu s nepříliš kvalitními dialogy a spíše nesympatickým hlavním hrdinou (Princ se od Sands of Time prý opravdu změnil k nepoznání). Co se týče ovládání, upřednostňují na GameSpy před myší a klávesnicí jednoznačně gamepad, se kterým je prý hraní naprosto skvělé.

Obrázek zdroj: tisková zpráva V recenzi na IGN hra obdržela 8.6/10. Recenzent sice přímo nekritizuje nový příběh a jeho styl, ale na druhou stranu tvrdí, že místy je ona zdůrazňovaná temná atmosféra až nepříjemná. Pokud jde ale o hratelnost, nelze hře téměř nic vytknout, přestože onoho vracení se na stejná místa v minulosti je prý občas až příliš. Graficky je Prince of Persia: Warrior Within údajně jednou z nejhezčích her současnosti, útržkovitý dabing přímo ve hře (netýká se tedy cut-scén) ale už stejné úrovně nedosahuje a je někdy prý dokonce až k smíchu.

zdroj: GameRankings a jmenované weby

kate

Nejnovější články