zavřít

SCORE 140 s Cold War, F.E.A.R. a Chicago 1930

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Matthew Carter, novinář, fotograf a dobrodruh v jedné osobě, který se na vlastní pěst vypravil na nebezpečnou pátrací misi za železnou oponu, zdobí výkladní skříně a pulty trafik od včerejšího rána, kdy se do běžného prodeje dostalo 140.

číslo SCORE. Není tedy těžké uhádnout, že mu dominuje první světová recenze finální PC verze špionážní akce Cold War od domácího studia Mindware, včetně interview s jeho šéfem Karlem Papíkem. Stranou však nezůstává ani exkluzivní zhodnocení jiných blížících se pecek jako F.E.A.R. (shrnutí kladů / záporů / hodnocení z tohoto článku přináší HotGames) či Black & White 2, případně ještě Moto GP 3, FIFA 06, Fable: The Lost Chapters, Conflict: Global Storm, Total Overdose, Advent Rising, Chameleona a dalších podzimních titulů. Díky nim se obsah tohoto časopisu dá zaslouženě označit za hodně atraktivní a to i ve světovém měřítku nebo pro ty, kdo jinak čtou pouze herní weby, kterým bohužel některé distribuční firmy tvrdošíjně odmítají poskytnout review-verze v předstihu k oficiálnímu datu vydání.

   Co se týče herních lokací, nabídka není kdovíjaká a vlastně se podíváme jen na pár, povětšinou indoorových míst. Mějme na paměti, že se nejedná o záchranu světa jedním superagentem, který ledva vyřeší problém s teroristy v tropickém pásmu, hned si to šine nedbaje nastuzení na arktickou základnu. Jediný velký výlet tak Carter podnikne do Černobylu. Mnoho lokací navštívíte znovu i několikrát, a tak nepřekvapí, že se jedná o opravdu komplexní a pro hru ideálně navržené prostory s mnoha dveřmi, průlezy a schovávačkami. Tu jdete chodbami s chabým osvětlením, tam narazíte na partičku Specnaz v podzemní garáži, jindy kvapíte na čas polohořícím podzemím.  Jestli vás pestrost prostředí nedostane do extáze, pak variabilita misí už by mohla. Plížíte se pro cenné materiály, vyslýcháte agenty KGB, sledujete chlápky, co mají rudou knížkou hustě posetou razítky a funkcemi, ale eskortujete i jednu vysoce postavenou osobu nebo dokonce musíte utéci s omráčenou kolegyní. Těla, to dá rozum, můžete nosit, což pomůže nejen kolegyni, ale i vám když odklízíte stopy... [více v recenzi Cold War od Mikoláše Tučka ve SCORE 140]

U příležitosti nové hry Petera Molyneuxe se kolegové zamýšlejí nad tzv. god hrami, ve kterých si můžete zahrát na bohy, v druhém tématu se zase dočtete, jak moc jim ve hrách chybí humor. Také si posvítili na převážně multiplayerový Star Wars: Battlefront II, herní podobu King Konga a mix akce s RPG Dark Messiah of Might & Magic. Stočtyřicítka se jinak stává posledním číslem SCORE, které existuje i v provedení s CD, od příště se setkáte už jen s DVD přílohou. Na té tentokrát, vedle pořadů SCORE Live a nově i Tiscali GameShow, naleznete plné verze gangsterské isometrické strategie Chicago 1930 (únor 2004, 79%, od tvůrců Desperados) a upírské adventury Dracula 2: Poslední útočiště(2001), příčemž obě hry jsou kompletně v češtině a pochází od Wanadoo/CD Projektu.

zdroj: SCORE
jd

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1999 Kč Koupit
 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.