zavřít

Přesuny a spousta novinek u českých distributorů her

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nedávno jsme vás informovali o změně společnosti zastupující u nás Codemasters a dnes na to navážeme zprávou v podobném duchu.

Stručně řečeno, pozice Cenegy Czech se opět o trochu oslabí, zatímco síla CD Projektu ještě více vzroste. Tentokrát jde o Activision, jednoho z největších světových distributorů, který má práva například na DOOM III, Quake IV, Star Wars, Shreka, Spider-Mana nebo další známé série (seznam). Až dosud u nás hry od této firmy vydávala Cenega, ale trio Call of Duty: United Offensive, Star Wars: Battlefront a Rome: Total War bude na přelomu září a října zřejmě tím posledním, co od ní z nabídky Activision uvidíme. Na šíření jejich dalších titulů v ČR totiž podepsal smlouvu konkurenční CD Projekt. Tiskovou zprávou to sice zatím nebylo oznámeno, ale dnešní aktualizace jeho vydavatelského plánu mluví jasně.

První hrou od Activision, kterou na domácí trh uvede CD Projekt, má být koncem října PC verze simulace jízdy na skateboardu Tony Hawk's Underground 2. Bohužel se nedočkáme lokalizace jako u čtvrtého dílu, protože by se nestihla udělat, a kvůli tomu bude prodejní cena netradičně přesahovat tisícovku (doporučená 1299 Kč, na GameShopu jen 1099 Kč). Později pak má následovat RPG na Half-Life 2 enginu Vampire: Bloodlines (nyní uváděná na prosinec, ale pravděpodobně dojde k odkladu), hra pro děti podle filmu Shark's Tale (opět v anglické verzi), Call of Duty: Finest Hour (PS2) a pro mě velká neznámá s názvem Lemony Snicket. Jak nám prozradil PR manažer CD Projektu Chalid Himmat, všechny hlavní hity od Activisionu na příští rok by chtěli přeložit do češtiny, což se mimojiné týká SW: Knights of the Old Republic II.

Ani ostatní domácí distributoři tento týden nezaháleli. Playman od 1.10. zlevní na příjemných 299 Kč gamesky XIII, Destroyer Command, IL-2 Sturmovik nebo Combat Flight Simulator, a na 999 Kč Lock On. Vedle toho ohlásil přípravu lokalizované verze leteckého simulátoru Pacific Fighters, který se má objevit v listopadu (899 Kč) a získali jsme z něj nové screenshoty. Petr Kučera z Playmana nám také řekl, že česká verze Far Cry je na spadnutí a že je hotovo 90% překladu Myst IV: Revelation, na němž pracuje osvědčený Petr Ticháček.

Nejmladší český distributor Hypermax u nás konečně vydá dvě středověké third-person akce z jara od THQ - Conan: The Dark Axe a Knights of the Temple. Příznivce adventur zase potěší záměr lokalizovat Moment of Silence a aktuální detektivku Sherlock Holmes, jejíž recenzi uveřejníme již brzy. Původně chtěl Hypermax udělat kompletní překlad, ale nakonec se rozhodl ponechat stylový anglický dabing a navíc otitulkovat doprovodná videa, což u originálu chybí. Každý, kdo si tuto hru s podtitulem Případ stříbrné naušnice předobjedná z Tiscali GameShopu, získá jako dárek zdarma Poldu 4.

Na závěr jsme si nechali plány moravských US Action (dříve Top Distributor), jejichž release-list s cenami 299 Kč nebo 599 Kč je poměrně obsáhlý. Proto z něj vybíráme jen nejlákavější tituly: D-Day, Medieval Lords, Fire Department 2, ALFA Antiterror, Ford Racing 3, Starsky & Hutch 2, Homeplanet, Kreed 2 nebo Goldenland (vše údajně Q4/2004 s CZ titulky) a dále v roce 2005 Starship Troopers, Pacific Storm, Battle Mages: Sign of Darkness, Hell Forces (vše titulky) či SpecNaz a Xenus (kompletně v češtině).

zdroj: vlastní zpráva, PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.