zavřít

Otevřená beta The Division s 6,4 miliony hráčů slibuje silný start nové značky

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Téma autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Betaverzi The Division si na současných konzolích vyzkoušelo přes 6,4 milionů hráčů, což znamená účastí nejúspěšnější betu nové značky na současných konzolích. Dosavadní absolutní rekord sice drží Star Wars Battlefront a úctyhodných 9 milionů hráčů, v případě této akce se však nejedná o novou značku a zájem byl navíc podpořen sedmou filmovou epizodou.

Z dalších statistik bety nadále vyplývá, že hráči o uplynulém víkendu ve betě strávili průměrně pět hodin, čili o zrovna krátkou ochutnávku se také nejednalo. Z toho dvě hodiny pak hráči strávili v PvP části zvané Dark Zones, kde se projevil i jejich charakter – téměř polovina se stala rogue agenty, tedy těmi, kteří útočí na ostatní.

Úspěch bety The Division je značný a překonal například betaverzi Destiny, jež tento rekord až do nynějška se 4,6 miliony hráčů držela, avšak napříč čtveřicí platforem. To samozřejmě probouzí velké očekávání v očích investorů Ubisoftu – ti se z prezentace vývojářů dozvěděli, že launch The Division by mohl být nejen velkou událostí, ale dost možná i největším startem nové značky vůbec.

Tento prim až dosud drží právě Destiny, následují jej však Watch Dogs a Assassin's Creed – z toho tedy vyplývá, že je to právě Ubisoft, kdo má s podobnými úspěchy zřejmě jedny z největších zkušeností. 

Jaký pak bude mít úspěch bety vliv na prodeje, až hra 8. března vyjde, to se ještě uvidí, očekávání má však Ubisoft zřejmě veliká. Jejich ambice podporuje například i obrovský zájem o nové trailery (který údajně až o 30 % překonává zájem o Watch Dogs) a především širokým žánrovým záběrem hry – jedná se o online titul, RPG, ale zároveň i o funkční zážitek pro jednoho hráče.

Nabídnout tak hra může hodně, nás pak zajímá, zda jste i vy byli tento víkend v kůži některého z agentů a zda jste si hru vyzkoušeli. Pokud ano, jak na vás The Division zapůsobil?

Tagy: New York akční sci-fi postapokalyptická 3rd person third person

Zdroje: tisková zpráva,Videogamer,GameSpot,UbiSoft,UnlockPwd

Kupte na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.