zavřít

Otevřená beta The Division s 6,4 miliony hráčů slibuje silný start nové značky

PlayStation 4 PC Xbox One

- Téma autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Betaverzi The Division si na současných konzolích vyzkoušelo přes 6,4 milionů hráčů, což znamená účastí nejúspěšnější betu nové značky na současných konzolích. Dosavadní absolutní rekord sice drží Star Wars Battlefront a úctyhodných 9 milionů hráčů, v případě této akce se však nejedná o novou značku a zájem byl navíc podpořen sedmou filmovou epizodou.

Z dalších statistik bety nadále vyplývá, že hráči o uplynulém víkendu ve betě strávili průměrně pět hodin, čili o zrovna krátkou ochutnávku se také nejednalo. Z toho dvě hodiny pak hráči strávili v PvP části zvané Dark Zones, kde se projevil i jejich charakter – téměř polovina se stala rogue agenty, tedy těmi, kteří útočí na ostatní.

Úspěch bety The Division je značný a překonal například betaverzi Destiny, jež tento rekord až do nynějška se 4,6 miliony hráčů držela, avšak napříč čtveřicí platforem. To samozřejmě probouzí velké očekávání v očích investorů Ubisoftu – ti se z prezentace vývojářů dozvěděli, že launch The Division by mohl být nejen velkou událostí, ale dost možná i největším startem nové značky vůbec.

Tento prim až dosud drží právě Destiny, následují jej však Watch Dogs a Assassin's Creed – z toho tedy vyplývá, že je to právě Ubisoft, kdo má s podobnými úspěchy zřejmě jedny z největších zkušeností. 

Jaký pak bude mít úspěch bety vliv na prodeje, až hra 8. března vyjde, to se ještě uvidí, očekávání má však Ubisoft zřejmě veliká. Jejich ambice podporuje například i obrovský zájem o nové trailery (který údajně až o 30 % překonává zájem o Watch Dogs) a především širokým žánrovým záběrem hry – jedná se o online titul, RPG, ale zároveň i o funkční zážitek pro jednoho hráče.

Nabídnout tak hra může hodně, nás pak zajímá, zda jste i vy byli tento víkend v kůži některého z agentů a zda jste si hru vyzkoušeli. Pokud ano, jak na vás The Division zapůsobil?

Tagy: New York akční sci-fi postapokalyptická 3rd person third person

Zdroje: tisková zpráva,Videogamer,GameSpot,UbiSoft,UnlockPwd

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.