zavřít

Nový model Playstation 3 v ČR a Platinová edice

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

E3 novinky od Sony: re-edice PS3 hitů, upload vydařených herních sekvencí na Youtube, půjčovna filmů a jednotný login na PSN.

Logická odpověď Sony na údajné zlevňování Microsoftu a spekulovanou novou verzi Xboxu 360 má název 80 GB verze PS3. Bude mít v Evropě, včetně České republiky a Slovenska, premiéru 27. srpna s cenou 400 euro (cena v Kč ještě nebyla stanovena) a postupně nahradí stávající 40GB model. Nicméně je třeba dodat, že 80GB PS3 bude co do možností a funkcí identická se současným 40GB modelem. Tedy žádná zpětná kompatibilita s PS2. Nicméně počítá se ještě s bundlováním - hardware plus nějaká vybraná PS3 hra, kterážto nabídka bude dle toho kterého regionu specifická.

U herního softwaru ještě chvíli zůstaneme, poněvadž i pro Evropu byl dnes potvrzen příchod Platinové (zlevněné) edice PS3 her v jednotné ceně 30 euro. V srpnu se v uvedené relaci dočkáme Heavenly Sword, MotorStormu, Ratchet and Clank: Tools of Destruction, Uncharted: Drakes Fortune, Virtua Tennis, Assassin’s Creed a WWW Smackdown Vs Raw 08. Další herní počiny od third-party scény mají v dohledné době následovat, mezi zářím a listopadem má vyjít deset nových platinovek.

Úterní E3 konference Sony jinak prozradila, že se firma logicky stále drží prosperující a dobře prodávané PS2, pro niž se má jenom v tomto roce objevit na 130 nových her či přitažlivý bundle s titulem Lego Batman, byť tento se týká dost možná jenom amerického trhu. Pokročme ke konzoli PS3 a nové službě nakupování, jakož i zapůjčování filmů s jejich následným stahováním skrze PlayStation Store, přičemž spolupráci přislíbili Fox, Warner, Disney či v neposledku Paramount. Prozatím jenom v USA, Evropa si počká do roku 2009. Za "zapůjčení" se operuje s částkami 3-6 amerických dolarů, za koupení vybraného snímku 10-15 dolarů, přičemž takto nabytý obsah bude možné skrze PSN sdílet s PSP či PC. Zde musím připomenout i nápad Life for PlayStation, v jehož rámci bude možné zachytit vaše nejlepší herní momenty na PS3 a tyto následně přenést na Youtube, kde má být pro tyhle potřeby již brzy nachystán speciální kanál.

Byla-li řeč o PSN, všichni uživatelé zde budou mít jenom jeden login bez ohledu na platformu, ze které do rozhraní PlayStation Network vstupují. Zkrátka a dobře je jedno, jestli se přihlásíte z PC, PSP či PS2, což je vítané zjednodušení. O oblibě PSN leccos naznačuje číslo 20 milionů downloadů v rámci PS Store jenom v tomhle roce, přičemž do kolonky her ke stažení přibudou tento rok další potenciální hity, mezi nimiž jsou na předním místě nadějné PS3 vlaštovky epizodického hraní jako Ratchet & Clank Future: Quest for Booty či Siren Blood Curse.

S blížícím se závěrem roku se tradičních bundlů nadějeme i v případě PSP, v říjnu (minimálně za velkou louží) se objeví PSP pack obsahující stříbrnou verzi handheldu, 1GB Memory Stick a hru Ratchet & Clank: Size Matters. U kapesního hraní zůstaneme s poslední zprávou týkající se PSP projektu Resistance: Retribution, kterýžto oproti svým PS3 bratříčkům nabídne válčení ve třetí osobě, datum vydání je prozatím stanoveno pro jaro 2009.

zdroj: FiringSquad, GamesIndustry.biz, PR

mart

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.