zavřít

NovaLogic žaluje Activision kvůli Delta Force

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: levis Komentáře: 0

Vývojářskému studiu NovaLogic, autorům série Delta Force, se nelíbí, že se v Modern Warfare 3 nachází několik misí, kde hráč vystupuje v rolích vojáků jednotky Delta Force. Trademark na značku Delta Force prý NovaLogic vlastní od roku 1998 a ohání se tím, že americká armáda existenci jakýchkoliv podobných jednotek popírá. "Tím pádem armáda nemá právo ani na jméno, ani logo Delta Force," vysvětluje NovaLogic a naráží tím na to, že Activision svou případnou obranu nemůže stavět na tom, že se název Delta Force nedá zaregistrovat jako značka.

Problém je snad jenom v tom, že jednotky Delta Force sice neexistují oficiálně, běžně se tak ale říká tzv. 1. operativní jednotce speciálních síl (1st SFOD-D). Případná obrana Activision se o tuhle skutečnost bude dozajista opírat a bude poukazovat na to, že tedy tvůrci Modern Warfare 3 neporušili trademark NovaLogic, jen se inspirovali skutečností. NovaLogic však nestaví svou stížnost jenom na názvu, nýbrž i na emblému, který tvůrci z Infinity Ward použili v Modern Warfare 3 pro označení Delta Force jednotek.

Delta Force emblém použitý v MW3 se totiž nápadně podobá emblému z her od NovaLogic, který je součástí trademarku. Obě loga obsahují velmi podobné symboly s nožem trčícím z trojúhelníku, na konci zakřiveného jako blesk - u MW3 loga jen ten blesk směřuje jinam. Podoba je tu dost jasná, nicméně soud bude muset přihlédnout k tomu, že i jednotky SFOD-D mají své vlastní logo s nožem.

NovaLogic prý k žalobě přistoupili až poté, co Activision vloni zaslali dva varovné dopisy, na které jim údajně nikdo neodpověděl. A proč že všechen ten humbuk? Už je to nějaký čas, ale pořád by ve vývoji měl být desátý díl série Delta Force: Angel Falls. Tohle berme jako nejjistější potvrzení toho, že se s ním stále počítá.

Tagy: žaloba akční

Zdroje: The Verge | Gaming

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.