zavřít

Nominace Choice Awards na GDC ovládly menší hry

Windows PlayStation 3 Xbox 360 Wii U

- Téma autor: Adam Homola Komentáře: 0

Game Developers Conference (GDC) je hned vedle E3 a Gamescomu jednou z nejdůležitějších akcí v celém herním průmyslu. Není sice určena primárně pro hráče, ale spíše pro vývojáře, konzultanty, novináře a jiné profesionály z oboru. I tak se na ní ale děje spousta zajímavých věcí, včetně ocenění Choice Awards. Organizátoři GDC 2013 teď vyhlásili nominace jednotlivých kategorií, ze kterých v březnu vybere panel odborníků vítěze. A protože to není hlasování pro veřejnost, už v nominacích jsou některé zajímavé volby a převažují menší či nezávislé hry.

Vezmeme to popořadě tak, jak to mají na webu GDC. První kategorií je nejlepší audio. Tam je podle očekávání nominovaná Journey, Hotline Miami, Sound Shapes a vedle těchto menších projektů také dva velikáni - Assassin’s Creed III a Halo 4. Kategorie není přitom omezena na zvuky nebo na hudbu, ale jednoduše na audio stránku obecně. Druhou kategorií je nejlepší debutant a tam jsou studia: Humble Hearts (za Dust: An Elysian Tale), Polytron Corporation (za Fez), Giant Sparrow (za The Unfinished Swan), Subset Games (za FTL) a nakonec Fireproof Games (za The Room).

V kategorii nejlepší herní design spolu budou o výhru soupeřit Dishonored, Mark of the Ninja, Spelunky, Journey a XCOM: Enemy Unknown. Nejlepší stahovatelná hra je na tom trochu podobně a k Journey, Spelunky a Mark of the Ninja přidává ještě Trials: Evolution a The Walking Dead. V kategorii nejlepší technologie se možná trochu překvapivě objevily Call of Duty: Black Ops II nebo Assassin’s Creed III, ale vedle nich už tam jsou samé špičkové kousky: Far Cry 3, PlanetSide 2 a Halo 4. Je třeba poznamenat že nejde nutně o nejlepší grafiku, ale technologii obecně. Z tohoto pohledu pak nemusí být překvapením ani jeden kandidát.

Kategorii nejlepší příběh pro sebe mají zabranou The Walking Dead, Spec Ops: The Line, Dishonored, Virtue’s Last Reward a Mass Effect 3. O nejlepší vizuální ztvárnění pak budou bojovat Borderlands 2, Journey, Far Cry 3, Dishonored a Halo 4. Tady jde krásně vidět, že se míchá technická stránka grafiky s čistě uměleckou interpretací. Protože jinak byste po grafické stránce těžkko porovnávali Far Cry 3 a Journey. Zajímavá je kategorie inovace, ve které jsou Mark of the Ninja, Journey, FTL, The Unfinished Swan a jako zástupce těch větších a komerčnějších her je tu ZombiU.

Kategorie nejlepší hra má pak samé těžké váhy: Journey, Mass Effect 3, Dishonored, The Walking Dead a XCOM: Enemy Unknown. Jak vidíte, tak Journey a The Walking Dead v nominacích naprosto dominují. A je možné, že právě kouzelná Journey toho vyhraje povícero. Osobně bych se ani příliš nedivil, kdyby vyhrála hru roku. Nakolik jsou nominace kompatibilní s vaším vkusem nám můžete sdělit v diskuzi, nebo si nominace odborníků z GDC porovnat s nominacemi a vítězi redakce Games.cz.

Tagy: byznys

Zdroje: GDC

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.