Netflix údajně chystá seriálový Resident Evil
zdroj: Capcom

Netflix údajně chystá seriálový Resident Evil

25. 1. 2019 16:49 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Herní série Resident Evil patří k oblíbeným hororovým střílečkám, filmy s Millou Jovovich jsou pak spíš taková příjemná béčka. Nyní by si kromě počítačů, konzolí a kin mohl Resident podrobit i další zařízení. Magazín Deadline totiž přišel s informací, že Netflix pracuje na scénáři odehrávajícím se právě ve světě zombíků a zlovolné Umbrella Corporation.

Půjde o exkluzivní produkci Netflixu ve spolupráci s německou produkční a distribuční společností Constantin Film, která zároveň drží práva na filmovou adaptaci. Tou finální byl v pořadí šestý film, příznačně nazvaný Resident Evil: Poslední kapitola. Do kin na seriál sice nejspíš nepůjdete, ale jde o šalamounský způsob, jak tuhle franšízu dostat znovu na televizní obrazovky.

Šestidílná filmová série za dobu své existence od roku 2002 vydělala 1,2 miliardy dolarů (asi 27 miliard korun), což z ní činí v tomto ohledu nejúspěšnější značku v oblasti adaptací úspěšných her. Constantin Film se ji údajně i v současnosti snaží opět resuscitovat, seriál by tak mohl být poměrně zajímavým mezičlánkem. Případně náhradou. Společnost minulý měsíc najala Johannese Robertse, aby napsal a režíroval potenciální reboot s novým hereckým obsazením.

O konkrétním zasazení zatím nemáme žádné bližší informace, ale bylo by hodně překvapivé, kdyby se v seriálu neobjevila spoustu zombíků zmutovaných kvůli T-viru, zlověstné laboratoře společnosti Umbrella, zběsilé akční scény i nějaké ty lekačky. V případě Netflixu můžete počítat i s nějakými těmi odkazy na předcházející hry a filmy a podobnými pomrknutími na diváky.

Čekání na seriálovou adaptaci, jejíž příprava navíc ani není oficiálně oznámená a i při brzkém započetí produkce ji nemůžete čekat dřív než za rok nebo dva, si můžete zkrátit třeba čerstvým remakem Resident Evil 2, který se podle všeho vážně povedl.

Nejnovější články