Nepotvrzené: Kdy můžeme očekávat exkluzivity pro PS4?
zdroj: tisková zpráva

Nepotvrzené: Kdy můžeme očekávat exkluzivity pro PS4?

7. 3. 2019 13:29 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Sony dělá letos s daty vydání svých exkluzivních her větší tajnosti než obvykle. V časech, kdy se nám oficiálních informací nedostává, či se se k nám jako v případě Death Stranding dostávají v kryptických náznacích, musíme zamířit do víru spekulací. Dočkáme se dřív Ghost of Tsushima, anebo The Last of Us 2? Naštěstí máme neopatrné obchodníky, kteří občas omylem zapomenou skrýt nějaké to tajné datum vydání.

Nejenže se Sony letos neobjeví na E3 a případný PlayStation 5 plánuje oznámit na své vlastní akci, tápat musíme i u již oznámených titulů. Oficiálně tak víme jen to, že Days Gone vyjde 26. dubna a Death Stranding by podle Kodžimy měla vyjít během roku, ve kterém se odehrává anime Akira – tedy 2019.

Druhé jmenované nabralo lehké zpoždění, i tak ale Kodžima říká, že vyjde před letními olympijskými hrami v Tokiu příští rok. Což může znamenat konec letoška, jste-li optimisty, ale taky červen 2020. Každopádně tenhle japonský videoherní veterán už objíždí různá studia a předvádí Death Stranding včetně hratelných ukázek, takže minimálně můžeme potvrdit, že hra reálně existuje.

zdroj: Archiv

V případě The Last of Us 2, pokračování postapokalyptického dobrodružství od Naughty Dog, už musíme zamířit pro informace o řád míň potvrzené. Postaral se o ně peruánský obchod LawGamers, na jehož webu se skvěla reklama s Ellie a nápisem „vychází v říjnu 2019“.

Naughty Dog ani Sony se k tomu nevyjádřili a i z pohledu obchodu mohlo jít jen o pokusný obrázek, který se na web vůbec neměl dostat. I když představa, že bychom se k pokračování vynikajícího The Last of Us dostali už za půl roku, je nadmíru lákavá.

zdroj: Sony

Obdobný kousek se povedl švédskému obchodu Spelbutiken, který u chystaného titulu studia Sucker Punch z feudálního Japonska, Ghost of Tsushima, chvíli uváděl datum vydání 30. srpna 2019.

Podle serveru GamesRadar okolnosti naznačují, že by mohlo jít o víc než jen o náhodně vybraný den. Zástupná data totiž obchodníci většinou vybírají na poslední den v měsíci, což je v případě srpna den 31., a navíc je 30. srpna pátek, kdy většina velkých her vychází, aby si k nim hráči mohli sednout o víkendu.

Není to zase tak nereálné, zvlášť když vezmeme v úvahu, jak nabušený byl pro Sony loňský rok. Kromě Days Gone a Dreams v předběžném přístupu bychom se tak klidně mohli letos dočkat i zbytku oznámených exkluzivních titulů pro PlayStation 4. Které z nich pak vyjdou i pro pátý PlayStation, jehož oficiální odhalení je na spadnutí, to teprve uvidíme.

Nejnovější články