zavřít

Ellie se o sebe v The Last of Us: Part 2 dokáže postarat sama

PlayStation 4 PS4 Pro

- Video autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

The Last of Us z roku 2013 je pro mnohé hráče vrcholem minulé generace konzolí, takže pokračování vzbuzuje poměrně velká očekávání. Téměř dvanáctiminutové video, které Naughty Dog ukázali na E3 prezentaci Sony, skvěle pracuje s budováním atmosféry i kontrastem intimního momentu s brutálním násilím.

Ellie od prvního dílu rozhodně dospěla a v postapokalyptickém světě je minimálně prozatím bez otcovské figury v podobě Joela. Z vesnické tancovačky ve stanu se v myšlenkách přesouvá zpátky do zpustošené zástavby, kde plíživé pasáže střídají ty akčnější.

Kromě pistole se Ellie dokáže ohánět i s lukem, nožem nebo sekerou. Nutno podotknout, že šípů i munice bude opět zřejmě poskrovnu, a přestože si v případě prozrazení dokáže poradit, v ideálním případě by se o ní nepřátelé neměli dozvědět.

Trailer ohromuje až překvapivým množstvím detailů i plynulostí boje – protivníci mají viditelné rány v místě poškození a Ellie samotná se v případě zranění za postižené místo drží. Zároveň ve videu není ani náznak houbovité nákazy, všichni nepřátelé jsou zatím čistě lidští.

The Last of Us: Part II zůstává očekávanou exkluzivitou pro PlayStation 4, ovšem bez i byť naznačeného data vydání. Dá se nicméně předpokládat, že by mohla vyjít během příštího roku.

Tagy: stealth akční 3rd person E3 2018

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.