zavřít

Nejprodávanější hry v USA a Velké Británii

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Už dlouho jsme nepřetiskli hitparády prodejnosti, a tak se pojďme podívat, co v současnosti...

zdroj: Archiv

Už dlouho jsme nepřetiskli hitparády prodejnosti, a tak se pojďme podívat, co v současnosti jde ve světě nejvíce na odbyt. Britský PC žebříček je docela udivující, protože se do jeho čela vyhoupl druhý díl průměrné detektivní adventury CSI: Dark Motives, což je možná způsobeno vysíláním seriálu Crime Scene Investigation v nějaké tamní televizi stanici. Oproti tomu první místo sportu EURO 2004 (recenze) při součtu všech platforem (hlavně díky PS2 verzi) není nijak překvapující, neboť tato "FIFA 2004 v novém balení" vznikla za účelem vydělávání peněz, ale zajímavé je, že v PC žebříčku je až na 16. místě. Že by PCčkáři konečně prokoukli obchodní strategii Electronic Arts, kteří k příležitosti každého významnějšího fotbalového šampionátu opráší svůj starý engine pouze o oficiální licenci od UEFA?

Velká Británie (ELSPA, k 22.5.)
1. CSI: Dark Motives
2. Far Cry
3. Championship Manager 03/04
4. The Sims
5. Battlefield: Vietnam
6. Hitman: Contracts
7. Unreal Tournament 2004
8. TOCA Race Driver 2
9. The Sims: Makin' Magic
10. Rise of Nations: Thrones&Patriots
USA (NPD Techworld, k 8.5.)
1. City of Heroes
2. Far Cry
3. Rise of Nations: Thrones&Patriots
4. Battlefield: Vietnam
5. Unreal Tournament 2004
6. Rise of Nations
7. Age of Mythology
8. Counter-Strike: Condition Zero
9. The Sims Deluxe
10. Drop JC

Američané zase mají zvláštní slabost pro onlinovky, díky čemuž se na vrcholu jejich TOP 10 už několik týdnů zuby nehty drží komiksové MMORPG City of Heroes od NCsoftu. Další příčky obsadili již tradičně zástupci akcí a real-time strategií, včetně několika starších her od Microsoftu, které ani nepotřebovaly výraznější zlevnění a stále se dobře prodávají i za docela vysokou cenu 33-34 dolarů. V dohledné době se dá očekávat, že The Sims Deluxe nahradí nová kompilace Mega Deluxe, do které jsou přibaleny datadisky Livin' Large, House Party a Hot Date.
zdroj: HomeLan, PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.