zavřít

Nejhledanější hry na Googlu za rok 2011

iPad iPhone Windows PlayStation 3 3DS Xbox 360 PSP VITA

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Google vydal svou pravidelnou zprávu Zeitegeist, v níž uveřejňuje výsledky online vyhledávání za uplynulý rok.

Je to velmi zajímavé čtení, ale nás bude zajímat hlavně oblast nejhledanějších her, v níž jsou výsledky momentálně jen pro Spojené státy - nejde tedy o reflexi celosvětového vyhledávání. A který titul si odnese palmu pro vítěze? První je Black Ops, druhým nejvíce hledaným výrazem je Call of Duty. Upřímně, kdo tohle nečekal?


Konkurent CoD her, Battlefield 3, si ale připsal jiné prvenství, navíc v oblasti, která musí Electronic Arts těšit. V nárůstu vyhledávání se totiž tahle válečná FPS umístila na pátém místě v celosvětovém vyhledávání, což je velký úspěch a doklad toho, že masivní marketingová kampaň zafungovala. Hra se tak dostala před termíny jako iPhone 5, iPad 2 nebo Steve Jobs. Pravda, na Rebeccu Black neměl nikdo z nich...

Co se týče severoamerického průzkumu, Google vyhotovil i žebříček online her, kde je jasně první „Wow“. Žádný jiný velký titul se nedostal před výrazy jako „návykové hry“, Tetris nebo „hry online zdarma“. Každopádně je celá zpráva zábavným pohledem na zájmy lidí v rozdílných oblastech a můžete se proklikat i k České republice. Zdali vám ovšem udělají výsledky radost, to nevíme.

Tagy: Facebook statistika byznys

Zdroje: Venture Beat,Google Blog

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.