zavřít

Mohou za obezitu počítačové hry?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jistě, když sedíte celý den před monitorem a ládujete se pizzou, asi nemůžete očekávat že oslníte štíhlou a vypracovanou figurou, ale nový návrh zákona z Ameriky jde opět trochu do extrému.

Poslanec Felix Ortiz totiž navrhl zavést speciální daň (1%) na produkty, které způsobují obezitu. Jmenovitě by mělo jít o tučná jídla z fast foodů, televizní reklamy a pozor - počítačové hry. Pomineme-li to, že každý sám je odpovědný za to, co se svým zdravím dělá, případně co jí, zařazení her vedle hamburgerů mi připadá více než nešťastné.

Hry samy o sobě (podobně jako reklamy) nemají přece přímo s obezitou co dělat, i když Felix si zřejmě myslí něco jiného. Budiž mu k dobru snad to, že takto získané peníze by použil na preventivní programy proti obezitě mezi americkou mládeží, což bych ale osobně také považovala víceméně za "vyhozené peníze". Republikánský senátor Joseph Bruno stejně jako většina zdravě smýšlejících politiků však tento návrh nepodpoří, a tak asi nakonec opět skončí na smetišti dějin pro pobavení národů a k radosti všech jedlíků i hráčů.

zdroj: Yahoo

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.