Mohou za obezitu počítačové hry?
zdroj: tisková zpráva

Mohou za obezitu počítačové hry?

14. 6. 2003 10:10 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Jistě, když sedíte celý den před monitorem a ládujete se pizzou, asi nemůžete očekávat že oslníte štíhlou a vypracovanou figurou, ale nový návrh zákona z Ameriky jde opět trochu do extrému.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Poslanec Felix Ortiz totiž navrhl zavést speciální daň (1%) na produkty, které způsobují obezitu. Jmenovitě by mělo jít o tučná jídla z fast foodů, televizní reklamy a pozor - počítačové hry. Pomineme-li to, že každý sám je odpovědný za to, co se svým zdravím dělá, případně co jí, zařazení her vedle hamburgerů mi připadá více než nešťastné.

Hry samy o sobě (podobně jako reklamy) nemají přece přímo s obezitou co dělat, i když Felix si zřejmě myslí něco jiného. Budiž mu k dobru snad to, že takto získané peníze by použil na preventivní programy proti obezitě mezi americkou mládeží, což bych ale osobně také považovala víceméně za "vyhozené peníze". Republikánský senátor Joseph Bruno stejně jako většina zdravě smýšlejících politiků však tento návrh nepodpoří, a tak asi nakonec opět skončí na smetišti dějin pro pobavení národů a k radosti všech jedlíků i hráčů.

zdroj: Yahoo

kate

Nejnovější články