zavřít

Mass Effect se výtvarně inspiroval u Final Fantasy

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Tedy ne u ságy s Cloudem či dokonce fantasy variant, ale u filmu Final Fantasy: Esence života.

Možná jej nepamatujete, což je škoda, protože jde o jeden z nejpovedenějších průniků her a filmu (a taky jeden z největších finančních průšvihů na tomto poli), nicméně Derek Watts, umělecký vedoucí týmu jej má pořád v živé paměti a díky němu i celý tým.

„Ano, spoustu inspirace jsme nabrali ve Final Fantasy: Esence života. Použili jsme modely jejich uživatelských rozhraní i to, jak vypadají jejich lodě... to bylo už v prvních fázích designu Normandy. Naše útočné helikoptéry jsou z velké části založené na tom filmu. Je tam opravdu spousta skvělého materiálu, ta zářící rozhraní třeba. Pořád mám složku se záběry odtamtud a ještě dneska občas klukům něco vrátím a řeknu ať to udělají podle toho“.

Je to bezesporu zajímavá informace, protože Esence života je kousek, který už je tak trochu pozapomenutý a přitom měl spoustu kladných prvků – zvláště ona vizuální stránka byla působivá a to i z hlediska nápadů a celkové stylizace. Je pravda, že když vedle sebe postavíte film a Mass Effect, uvidíte spoustu společných prvků. Jistě nebyl tento snímek jedinou inspirací, ale jeho vliv je těžko popiratelný... když nám teď tvůrci tenhle fakt sdělili. A co vy? Jaké v téhle hře ještě vidíte prvky a vlivy?

Tagy: akční sci-fi RPG

Zdroje: CVG

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.