zavřít

Mafia 2 - podrobné představení na obzoru

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Hlavní hrdina Vito o sobě konečně prozradí něco víc. Kdy a kde? + 5 NOVÝCH OBRÁZKŮ

Tato zpráva by svou krátkostí normálně patřila spíš do sekce Aktualit (SMSky), ale zároveň dobře víme, jak moc je Mafia 2 sledována a stejně jako vy o ní hltáme každý drobek :) Ten dnešní - zprvu nenápadný, ale pro největší domácí vývojářské studio zásadní - pochází z fanstránky Mafia.Czech-Games.net, která během odpoledne napsala:

    Do pár týdnů nebo do pár měsíců se objeví "něco" ohledně Mafie 2 a nebude to nic malého! Nejedná se o žádnou kachnu, ale zprávu potvrzenou přímo ESAULem (tvůrce Mafia 1 modu Cantrell City), který má s 2K Czech, respektive s D. Vávrou velmi dobré kontakty... [více]
Časové rozmezí to bylo poměrně široké, a proto jsme se při ověřování této zajímavé informace pokusili zjistit něco bližšího. Náš zdroj autenticitu článku na fanstránce potvrdil a upřesnil, že Mafia 2 bude podrobně představena do pár týdnů. Máme čekat velký nášup podrobností o hře, o níž se dosud oficiálně ví jen to základní z tiskovky a traileru na Games Convention.

Dá se předpokládat, že by se tak mohlo stát v některém z předních amerických časopisů (Game Informer, Electronic Gaming Monthly, PC Gamer, Games for Windows aj.), které exkluzivní odhalení takových áčkových titulů ukořistí pro sebe a obvykle ho dají i na obálku. Ta by pro Mafii 2 byla vynikajícím zviditelněním a vstoupila by do vybrané společnosti po bok Resistance 2, Tiberium, Aliens Colonial Marines aj.

Jedná se každopádně o jasný signál vydavatele, že tvorba Mafia 2 zdárně postupuje kupředu a potvrzení střípků, že se už nachází v hratelné formě. A také pozitivum pro tvůrce, kteří se konečně někomu mohli pochlubit se svým dlouho piplaným dítkem a nyní jsou zvědavi na reakce hráčů.

Co osobně poněkud nechápu, je načasování velkého představení těsně před vydání Grand Theft Auto IV (konec dubna), jemuž Mafia 2 může ukradnout kus pozornosti. Stejně tak mohou být (a pravděpodobně i budou) hráči městských akcí po shlédnutí dalších obrázků z Mafie 2 ještě o něco kritičtější k vizuálnímu zpracování brzkého GTA IV. Na druhou stranu je fakt, že tyhle marketingové plány, kdy co ze hry zveřejnit, se často kuchtí dlouho dopředu a Take 2 možná chtějí i před EA demonstrovat, že jejich portfolio nezačíná a nekončí u GTA.

Vloni na podzim vývoj hry výrazně pokročil a zaměstnanec Illusion Softworks tehdy v TV pořadu GamePage řekl, že Mafia 2 "stíhá 2. půlku roku 2008". Kdo ví, jestli to myslel vážně, jestli k takovému vyjádření měl všechny podklady a také se toho od té doby mohlo hodně změnit, i kvůli koupení firmou Take 2.


Update 20:20 - Bludr shodou náhod zrovna dnes prolistoval americký časopis EGM a všiml si zmínky, že Empire City prý má být dvakrát větší než Lost Heaven, a hlavně nového obrázku z Mafia 2.

Update 21:20 - k němu jsme z EGM sehnali a do galerie přidali ještě čtveřicí nových scanů, byť v nízkém rozlišení. Časopis ve své info-tabulce u článku potvrzuje datum vydání na podzim 2008.

zdroj: fansite, vlastní, Play Forever, EGM

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.