zavřít

Konzole Xbox zlevňuje, pirátství kvete

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Prognózy herních analytiků se konečně naplnily - herní konzole Xbox bude levnější.

zdroj: Archiv

zdroj: Archiv S platností od zítřejšího dne se její cena ve Spojených státech amerických snižuje na cca 150 USD, což znamená zlevnění o 30 USD. Xbox bude stát méně i v Kanadě a Mexiku. Pro konzoli podle Microsoftu existuje v současnosti asi 400 her, do služby Xbox Live se již zaregistrovalo téměř tři čtvrtě milionu uživatelů. Podle únorového průzkumu NPD vrostly meziroční prodeje Xboxu v USA o 2%, zatímco prodej PS2 prý klesl o 29% a prodej GameCube o 18%. Playstation 2 je momentálně také nejdražší konzole v Severní Americe, a tak bude zajímavé sledovat, zda se i Sony v rámci konkurenčního boje rozhodne její cenu snížit.

Co se týče Xboxu, jsou rovněž zajímavé výsledky dalšího průzkumu z Ameriky, podle kterého svou konzoli Xbox nelegálně modifikovalo (očipovalo) víc než 60% hardcore uživatelů - otázka samozřejmě zní, kdo je podle Američanů hardcore hráč? Mnoho z těchto lidí logicky také používá různé emulátory a stahuje pirátské verze xboxových her z internetu. Microsoftu se současná situace pochopitelně nelíbí a slibuje zahájit tvrdší protipirátský program.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.