Knihy doplňují rozmáchlý příběh WoW: Cataclysm
zdroj: tisková zpráva

Knihy doplňují rozmáchlý příběh WoW: Cataclysm

16. 10. 2011 12:10 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Třetí World of Warcraft datadisk Cataclysm se může pochlubit spoustou doprovodného - neherního - materiálu, který rozvádí události ze hry. Patří k němu i tři plnohodnotné knihy, které doplňují a podrobněji vysvětlují příběh. Naši souputníci z fanstránky Wowfan.cz už o nich ostatně několikrát psali – jde o The Shattering, Wolfheart a Thrall: Twilight of the Aspects.


Nyní si ale DaveL z Wowfanu sedl, všechny tři knihy znovu přečetl a pro všechny zájemce shrnul jejich obsah. Pokud tedy v událostech datadisku Cataclysm trochu tápete, určitě vám série tří článků pomůže urovnat si myšlenky. Ještě než se ale pustíte do čtení, tak je třeba připomenout, že text obsahuje velké množství spoilerů. Pokud si chcete počkat na potenciální vydání českých verzí nebo si plánujete koupit a přečíst anglické originály a nechcete dopředu přijít o překvapení, článek po rozkliku raději vůbec nečtěte.

The Shattering

Jak již název vypovídá, The Shattering osvětluje události bezprostředně po Pádu Lich Kinga a dobu poté následující. Pohroma je v tuto chvíli jako pod zámkem, většina tajemství Northrendu je vyřešena, a tak tedy Hordě i Alianci nezbývá nic jiného, než si sbalit své saky paky a odjet zpátky domů. Protože ztráty byly na obou stranách obrovské, byl uzavřen pakt o neútočení a zároveň došlo k vytyčení hranic mezi oběma frakcemi. Dokonce byl částečně obnoven křehký obchod mezi Elfy a Orky v Ashenvale.

Začátek sledujeme z perspektivy Hordy: Drek‘thar má vizi o tom, že svět bude úpět bolestí a zem se roztrhá. Ovšem jeho sluha a opatrovník v jednom, Palkar, to dává za vinu jeho stáří a postupnému nástupu senility. Další kapitola, kde se poslední „uklízecí“ loď blíží k Borean Tundře s Cairnem Bloodhoofem a Garroshem Hellscreamem na palubě, je vyplněna rozhovory, co je, bylo a bude s Hordou, a je zakončena posledním bojovým střetem s Kvaldiry.

Později, po oslavách na jedné straně a po uctění památky mrtvých na straně druhé, Thrall zjišťuje, že Elementy jsou neklidné a neposlouchají ho. Víceméně jsou vystrašení. Z čeho, to zpočátku nechápe, ale když ohnivý element vlivem ohňů, co byly zapáleny při oslavách, zpustoší většinu Orgrimmaru, když hurikán způsobí velké škody na Theramore Isle a zemětřesení postihne Barrens, rozhodne se jednat. A to tak, že se rozhodne vydat se do Nagrandu za svou babičkou, aby lépe porozuměl elementům. Což jsme vlastně měli možnost poznat a prožít při eventech, které předcházely datadisku Cataclysm.

Děj skáče návazně sem a tam od Thralla k Varianovi, či spíše jeho synovi Anduinovi, který byl poslán do Ironforge, aby jak sám tvrdil "ho trpaslíci zocelili". Samozřejmě vliv přicházejícího Deathwinga dosáhl i sem a ani Ironforge se nevyhnulo velké zemětřesení. Magni poté předá Fearbreaker, jednoruční kladivo, Anduinovi s tím, že každý, kdo má ve svém nitru sílu světla, získá tajemnou moc kladiva. Z Magniho se při pokusu o zjištění, kam se nynější svět řítí, stane diamantová socha, Dark Iron trpaslíci po této události obsadí Ironforge v čele s Moirou a Anduin uprchne díky Hearthstone (ano, toho, kterého známe ze hry) na Theramore.

Cairne neudrží nervy na uzdě a vyzve Garroshe na zápas na život a na smrt, kde sám podlehne díky vlivu jedu od Magathy Grimtotem na Garroshově zbrani. Garrosh byl samozřejmě patřičně naštvaný (slabé slovo) z toho, že byl zbaven cti a nikdy se nedozví, zdali by byl schopen porazit Cairna. Grimtotemové využijí situace a v noci přepadnou Thunder Bluff a Baine Bloodhoof díky zradě jednoho z vůdců uprchne (podobnost s událostmi v Ironforge je čistě náhodná).

Anduin, Baine a Jaina se zúčastní několik přátelských rozhovorů a Anduin se rozhodne věnovat Fearbreaker Bainovi. Varian naplánuje, že spolu s několika agenty SI:7 spáchá atentát na Moiru a tím osvobodí Ironforge. Anduinovi se to samozřejmě nelíbí a při intermezzu, kdy Varian téměř popraví Moiru na veřejnosti, mu to rozmluví. Poté Varian rozhodne, že bude ustanovena Rada tří kladiv, společná vláda trpasličích klanů a Moira bude jeho součástí.

Na druhé straně v Thunderbluffu proběhne protiútok, díky finanční pomoci z Theramore a goblinské technice úspěšně, a Magatha se svými Grimtotemy je těžce poražena. Baine s tím, co mu předtím řekl Anduin, nechal Magathu vyhnat a ty, kteří neodpřisáhli svou poslušnost Hordě, také. Většina Grimtotemů souhlasila, zbytek ne, a tak byli vyhnáni do Stonetalon Mountains.

Thrall se po návratu dozvídá o smrti Cairna, uctí jeho památku a v tu chvíli ohromné zemětřesení zasáhne celý svět. Později toho dne je vysvětleno, že Drek‘thar toto celé předpověděl a Palkar ihned upozorní Thralla, který ještě potvrdí Garroshovu pozici Warchiefa, když se vydá směr Maelstorm obhlédnout, co zde Deathwing napáchal. Tímto končí tzv. Prelude to Cataclysm a nepřímo začíná roztáhnutý Thrallův příběh The Twillight of the Aspects...

Přepis děje knih Wolfheart a Thrall: Twilight of the Aspects najdete spolu s dalšími novinkami ze světa World of Warcraft na Wowfan.cz!

Nejnovější články