zavřít

Kalifornie brojí proti akčním hrám

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Pokud sledujete dění ve světě, jistě víte, že se v Americe dosti potýkají s odstřelovači.

Jen nějakého zatknou, už se objeví další. Obvykle pak přijdou na přetřes různé akční herní tituly a jejich možný vliv na psychiku mládeže. Tentokrát byla zahájena křížová výprava proti násilným hrám v Kalifornii. Zdejší zákonodárce Leland Yee má tento týden v plánu přednést návrh zákona, který by nějakým způsobem zamezil, aby se herní tituly, jejichž cílem je v rámci postupu hrou a získávání zkušeností postavy zabíjet, dostaly do rukou nezletilým osobám. A bude to vůbec poprvé, co se něco takového bude v Kalifornii projednávat. Podle slov pana Yee tyto first-person střílečky děti skutečně učí, jak pronásledovat a zmrzačit, mučit nebo zabít lidi. Jako dětský psycholog tvrdí, že je prý již nejvyšší čas vymezit hranice. Zákon podle jeho představ by měl prodejce penalizovat za to, když hru dají do rukou osobám mladším sedmnácti let. Další zákon pak bude vyžadovat oddělení her pro děti od her pro dospělé. Yee totiž zastává názor, že násilné tituly mají na děti stejně škodlivý vliv jako pornografie, alkohol nebo cigarety.
Různé skupiny lékařů a psychologů věří, že hry mohou být příčinou větší agresivity u dětí, konkrétní souvislosti mezi násilnickými sklony u dětí a hrami však ještě prokázány nebyly, i když se v Americe takové snahy stále častěji objevují. Zároveň se však ozývají hlasy, které poukazují na možné problémy s prosazováním takových legislativních omezení. Už je zde prý předchozí zkušenost, kdy byly některé podobné snahy nakonec shledány protiústavními kvůli svobodě projevu. Yeeův návrh zákona má údajně spoustu příznivců.

zdroj: KCBS

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.