Jak to vypadá s vývojem DOOM III a co dál
zdroj: tisková zpráva

Jak to vypadá s vývojem DOOM III a co dál

28. 5. 2004 9:09 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Už toto léto by měl vyvrcholit vývoj jedné z nejočekávanějších her vůbec - DOOM III, který byl Johnem Carmackem oznámen někdy téměř před čtyřmi lety.

DOOM 3 zdroj: tisková zpráva Podle rozhovoru na HomeLANu se zástupcem id Software (Toddem Hollensheadem), jsou tvůrci se svým dílem spokojeni. Prý se jim podařilo dosáhnout toho, co chtěli - vyrobit hru, která by hráčům poskytla skvělou atmosféru okořeněnou schopností je skutečně vyděsit. Kromě toho, DOOM III je v podstatě zatím jediným dílem id Software soustředěným hlavně na single-player (multiplayer bude pouze pro čtyři hráče, nicméně má mít také co nabídnout), což prý bylo pro tým příjemným osvěžením a zajímavou změnou po létech práce na Quake III a Team Arena. Museli hned na začátku sehnat profesionálního spisovatele a vůbec nejtěžší prý byla práce s úplně novou technologií, která funguje úplně jinak, než to, nač byli zvyklí u série Quake. Bylo třeba se toho hodně a rychle naučit, aby vůbec mohli hráčům nabídnout to, co chtěli.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Todd Hollenshead také v rozhovoru uvedl, že si je jistý, že lidé podceňují, jak strašně děsivá hra ve skutečnosti je a jak dobře se do ní vývojářům podařilo začlenit příběh. Pochopitelně nechtěl prozradit žádná překvapení. id Software prý ale například dosud neodhalili pár démonů, se kterými se ve hře setkáte. Čeká na vás údajně řada různých pěkných tajemství, včetně nečekané záplatky příběhu. Určitě vás také bude zajímat fakt, že dokud tvůrci nebudou hotovi s plnou verzí DOOM III, nebude ani demo. Ale jakmile bude hra venku, mají v plánu dát dohromady, tak rychle jak jen to půjde, i demoverzi. Podle Todda však není jisté, zda k vydání plné verze dojde ještě před letošním letním QuakeConem, který má proběhnout mezi 12. a 15. srpnem. To jen potvrzuje domněnky, že Activision svým oznámením, že hra vyjde už v létě, hodně taktizovala, a že tedy skutečně můžeme počítat spíše s tím zářím.

Tolik asi k DOOM III pro PC. Jinak vás možná bude zajímat, co id Software plánují dále. Především tedy chtějí dokončit i xboxovou verzi hry, na které pracují ještě spolu se studiem Vicarious Vision. Na další plány ohledně této série je prý ještě brzy, ale připouštějí, že datadisk by nebyl úplně od věci. Dále by rádi zkrátili proces vývoje dalších her. To se samozřejmě odvíjí od skutečnosti, že už se dostatečně seznámili s novou technologií, kterou hodlají používat i nějaký čas ve svých případných dalších projektech. Také renderovací engine a herní systém (AI, fyzika, animace, aj.) jsou stabilní a plně funkční.

zdroj: HomeLAN

korgull

Nejnovější články