zavřít

Jak bude vypadat nová konzole PSP od Sony?

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

V naší minulé zprávě týkající se nového "handheldu" od společnosti Sony Computer Entertainment - tzv.

PSP (neboli "Walkmanu 21. století", jak jej tvůrci také nazývají) - jste mohli najít údajné obrázky této nové konzole. Jak se později ukázalo, šlo o podvrh, což mimochodem dosvědčuje dnešní, skutečná a oficiální ukázka prototypu designu přístroje. Jak si můžete všimnout, mělo by jít o mnohem elegantnější "balení", než jaké se nám snažili podstrčit neznámí vtipálkové. Dá se očekávat, že konečná podoba bude ještě trochu odlišná, vzhledem k různým faktorům.

Z obrázku je zřejmé, že dominujícím prvkem zařízení bude LCD display o velikosti 4,5" (480 x 272 pixelů). Věcička v pravém horním rohu je Universal Media Disc (UMD), dvouvrstvé médium na způsob DVD skýtající 1,8 GB prostoru. Bude rozlišovat regiony, podobně jako DVD přehrávače a bude vybaven ochranným mechanismem proti kopírování založeným na Advanced Encryption System (AES). Každý tento disk bude mít unikátní ID.


PSP má být poháněna 90nm procesorem postaveným na jádru MIPS 32-bit R4000. Bude obsahovat 8MB vestavěné paměti taktované na 333MHz (1.2V). Šířka přenosového pásma paměti byla stanovena na 2.6GBps. Druhé jádro MIPS R4000 bude použito jako základ pro media engine se 2MB vestavěné paměti a opět 90nm procesorem. Vedle těchto dvou čipů budou zasazeny ještě dva vyhrazené grafické procesory, jeden pro manipulaci s vysokoúrovňovou grafikou a druhý, vybavený 2MB vestavěné paměti a operující přes 256-bit 5.3GBps sběrnici, s grafikou na úrovni pixelů. Přístroj bude schopen zvládnout 664 milionů pixelů za vteřinu ve 24-bit rozlišení barev a 33 milionů polygonů za vteřinu včetně efektů.

PSP bude také vybaven vícekanálovým Dolby 7.1 s 3D zvukem. Bude podporovat formáty MP3, AAC a ATRAC3 (vlastní formát Sony). Pro video zařízení používá AVC (H.264) a MPEG4. UMD unese až 2 hodiny videa DVD-kvality a 4 hodiny standardní kvality. Jednou z klíčových vlastností PSP má být bezdrátové síťování podle normy 802.11b pro multiplayerovou pařbu. Společnost Sony rovněž odhalila skutečnost, že hodlá zařízení obdařit i telefonním příslušenstvím, aby se tak vyrovnala N-Gage od Nokie. Navíc bylo uvedeno, že pokud bude řeč o PSP, nebude myšlen pouze jeden přístroj, ale celá řada, z nichž každý bude určen různým typům uživatelů.

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.