Máte námět či připomínku? Napište nám
Info, obrázky a video z multiplayeru Aliens: Colonial Marines
zdroj: Archiv
Téma

Info, obrázky a video z multiplayeru Aliens: Colonial Marines

4. 4. 2012 18:55 | autor: Aleš Smutný |

U většiny her moc neřešíte, jak bude vypadat deathmatch. Dva paňáci, většinou odlišení barvou, se začnou řezat. A je to deathmatch. Ale když vezmete vetřelce, tedy Aliens: Colonial Marines, okamžitě musíte začít přemýšlet nad tím, jak bude multiplayer vypadat. Protože jeden panák střílí a druhý ho žere.

Gearbox ale už poodhalil, jak bude asi tak zápas vypadat. Kupříkladu se do sebe pustí dva týmy po osmi lidech (xenomorfech) a vyhraje první s padesáti killy. A jak nás zpravují první oběti, hrát za mariňáky je náročné a vyžaduje to pořádnou týmovou souhru. Nevandrovat, jistit se, krýt si záda. Vetřelci umí lézt po zdech stropě, ventilací a dobře toho využívají.

Stejně tak jako mají mariňáci různé classy, mají je i vetřelci. Je tu klasický xenomorf, mohutný crusher, nenápadný skulker apod. A samozřejmě je tu jejich speciální vidění, které umožňuje omezeně vidět skrz zdi. A kdo si pamatuje dnes už kultovní AvP ví, že se hra musí lišit za obě strany jako den a noc, aby systém fungoval.

zdroj: Archiv

A zdá se, že tak to tu je. Pokud za vetřelce překvapíte mariňáky, můžete se jimi prosekat jak ve filmu. Naběhnete naivně do připraveného týmu a přes palebnou přehradu si ani neškrábnete. Redaktoři CVG si ovšem pochvalují, že je hra jak skvěle vyvážena z hlediska obou stran, tak disponuje poměrně unikátním feelingem.

Ten prý kombinuje určitou lehkost multiplayeru s hororovou atmosférou snímků a samozřejmě filmovostí. Hra snad vyjde na podzim tohoto roku na X360, PS3 a PC a jak se zdá, její multiplayerová složka by mohla být hodně atraktivní.

Nejnovější články