zavřít

Info, obrázky a video z multiplayeru Aliens: Colonial Marines

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

U většiny her moc neřešíte, jak bude vypadat deathmatch. Dva paňáci, většinou odlišení barvou, se začnou řezat. A je to deathmatch. Ale když vezmete vetřelce, tedy Aliens: Colonial Marines, okamžitě musíte začít přemýšlet nad tím, jak bude multiplayer vypadat. Protože jeden panák střílí a druhý ho žere.

Gearbox ale už poodhalil, jak bude asi tak zápas vypadat. Kupříkladu se do sebe pustí dva týmy po osmi lidech (xenomorfech) a vyhraje první s padesáti killy. A jak nás zpravují první oběti, hrát za mariňáky je náročné a vyžaduje to pořádnou týmovou souhru. Nevandrovat, jistit se, krýt si záda. Vetřelci umí lézt po zdech stropě, ventilací a dobře toho využívají.

Stejně tak jako mají mariňáci různé classy, mají je i vetřelci. Je tu klasický xenomorf, mohutný crusher, nenápadný skulker apod. A samozřejmě je tu jejich speciální vidění, které umožňuje omezeně vidět skrz zdi. A kdo si pamatuje dnes už kultovní AvP ví, že se hra musí lišit za obě strany jako den a noc, aby systém fungoval.

A zdá se, že tak to tu je. Pokud za vetřelce překvapíte mariňáky, můžete se jimi prosekat jak ve filmu. Naběhnete naivně do připraveného týmu a přes palebnou přehradu si ani neškrábnete. Redaktoři CVG si ovšem pochvalují, že je hra jak skvěle vyvážena z hlediska obou stran, tak disponuje poměrně unikátním feelingem.

Ten prý kombinuje určitou lehkost multiplayeru s hororovou atmosférou snímků a samozřejmě filmovostí. Hra snad vyjde na podzim tohoto roku na X360, PS3 a PC a jak se zdá, její multiplayerová složka by mohla být hodně atraktivní.

Tagy: akční sci-fi multiplayer FPS

Zdroje: CVG,GameTrailers

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.