zavřít

<i>Xbox 360 má zlevnit již příští týden</i>

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Spekuluje se o snížení ceny o 50 euro v celé Evropě pro připravení živné půdy před GTA IV a konkurování Wiičku.

Možná jste si už zvykli, že když je nějaký zdejší text nebo nadpis kurzívou, znamená to oficiálně nepotvrzenou/neověřenou zprávu. U spekulací o snížení ceny Xboxu 360 je kurzíva též, protože Microsoft to zatím odmítl komentovat, přesto se to jeví jako velice pravděpodobné. Prvně se o zlevnění začalo mluvit včera večer v souvislosti s Ruskem a dnes přišly se stejnou informací sajty TechRadar a MCVUK. Odvolávají se na spolehlivé zdroje z herního průmyslu a prodejce, dle nichž se prý X360 zlevní již příští pátek 14. března a to o 50 euro u všech modelů konzole.

Elite by pak údajně měla stát 240 britských liber (8 tisíc korun), Premium 190 liber (6300 Kč) a nejlacinější verze Arcade jen 140 liber (4600 Kč, ale takový přímý přepočet se nikdy nestává realitou). Díky tomu by v zahraničí byla Arcade verze odteď levnější než Nintendo Wii a to je právě cíl, kam výrobce míří - udělat X360 konkurenceschopný Wiičku. Dalším důvodem k tomuto kroku zcela jistě bude dlouhodobě větší odbyt PS3 verzí multiplatformních her (někde i samotných konzolí) ve většině zemí Evropy, hlavně na jihu, kde má Sony silnou základnu příznivců od dob PS1/PS2.

Nejdůležitější je však pro Microsoft připravení živné půdy před zásadní událostí next-gen války - dubnovým vydáním Grand Theft Auto IV - aby zájemci o nějakou konzoli měli vedle přídavného obsahu další důvod, proč si vybrat právě X360. Mimochodem, příspěvek do tohoto fóra tvrdící, jak je xboxová verze plynulejší atd., je podle Rockstaru podvrhem.

Snížení ceny Xboxu 360 se má podle TechRadaru týkat celé Evropy. Jak známo, Microsoft má globální cenovou politiku a pokud něco zlevní v Anglii, pak je téměř jisté, že se to dotkne i ostatních evropských zemí, včetně České republiky. Jak to bude v USA, se zatím neví, ale X360 by tam také potřeboval nějakou podpůrnou injekci, protože v lednových číslech NPD byl předstižen PS3kou, údajně kvůli tamnímu vyprodání Xboxů o Vánocích a nedostatku kusů na pultech. Uvidí se příští týden...

zdroj: TechRadar, MCVUK, VG24 a další

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.