zavřít

<i>Propojení PS3 her se službou HOME.</i>

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

S postavičkami ostatních hráčů týmu se sejdete na válečném štábu, kde v 3D replikaci mapy naplánujete taktiku před hraním.

O provázání služby HOME s hrami pro PlayStation 3 jsme dosud měli jen takové mlhavé představy - jako že v této obdobě Second Life někoho pozvete ke společnému hraní nebo se mu pochlubíte trofejemi ve vitríně ve svém pokojíku apod. Blog Kotaku dnes zveřejnil podrobnosti, jak to bude fungovat v praxi, z čehož se vyklubalo docela velké lákadlo...

Loňskou multiplayerovou akci Warhawk asi znáte, že? Postavičky až osmi hráčů jednoho týmu se v HOME sejdou na válečném štábu (War Room), aby tam hlasovou nebo textovou komunikací probrali taktiku (něco jako v Tom Clancy's EndWar). Součástí místnosti má být také 3D replikace levelu, který se bude za chvíli hrát, a hráči tam přesně naplánují svůj postup či formace. Dokonce mohou do mapy umístit i malé vojáčky pro znázornění těch kterých jednotek. Jakmile bude domluveno, vstoupí jedním kliknutím do Warhawku, aniž by museli rozhraní HOME opouštět. Zde se nabízí otázka, zda by takovýto prostor pro domlouvání nemohl/neměl být už součástí základní verze Warhawku nebo jiné MP hry, aby si kvůli tomu každý nemusel instalovat HOME?


obrázky přímo nesouvisejí s okolním textem

Majitelé starší sci-fi FPS Resistance: Fall of Man budou smět v HOME vkročit do jakéhosi virtuálního muzea, kde letmo nahlédnou do herních lokací, kam se zatím ještě neprobojovali, a údajně si snad i svobodně projdou nezalidněné levely. Také si mohou pustit odposlechnutou rádiovou komunikaci mezi evropskými a americkými vojsky, v níž zazní indicie pro odemknutí bonusového obsahu a více osvětlí příběhové pozadí. Posledním z first-party PS3 titulů se speciální podporou HOME je zatím akční adventura Uncharted, jejíž hráči si pustí tématicky laděnou mini-hru, která samozřejmě nemůže být ničím jiným než scrollující 2D plošinovkou. Stejně jako u předešlé zmiňované hry si také mapy z Uncharted budete moci pohodově projít bez rizika, že by vás někdo zabil.


HOME. beta uniklé video

Sony prý apeluje na ostatní vydavatele, aby takovými (zatím ovšem oficiálně nepotvrzenými) bonusovými funkcemi pro HOME prodloužili a zpestřili hratelnost svých PS3 titulů. Celá služba by měla být spuštěna snad do začátku léta, čemuž bude minimálně v Japonsku předcházet březnová veřejná beta, z jejíhož předvoje pochází uniklá nahrávka výše.
zdroj: Kotaku, Youtube

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.