HádejHru: otestujte své znalosti série Hitman
zdroj: tisková zpráva

HádejHru: otestujte své znalosti série Hitman

7. 8. 2016 18:00 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Od chvíle, kdy jsme se probudili v podzemí sanatoria a zjišťovali, co jsme vlastně zač, uplynulo již mnoho let. Za tu dobu jsme viděli holohlavého agenta v několika hrách a dvou celovečerních filmech. Než se ale 47 dostal tam, kde je dnes, musel ujít dlouhou cestu. Všechny její zásadní momenty si teď můžete připomenout v kvízu, který vaše znalosti série Hitman pořádně prověří. Pamatujete si všechny kroky na jeho dlouhé cestě a nebo máte v paměti především poslední díly?

Když se nově zformované dánské studio IO Interactive rozhodlo pro vývoj jednoduché střílečky, nejednalo se o žádný ambiciózní projekt. Mělo jít pouze o projekt, který studiu umožní budoucí vývoj jejich primárního titulu: online fantasy Rex Dominus. Inspirací agentovi 47 byly hongkongské akční filmy, což se projevilo nejen na první dílu série. Po nápadu se 47. chromozomem, díky kterému má Hitman větší sílu, inteligenci a výdrž, přišel Jesper Jorgensen, jeden ze členů IOI, s vtípkem v podobě čárového kódu na zátylku. V té době ještě netušil, že stvořil jedno ze základních poznávacích znamení nové značky.

Nápady s útěkem agenta 47 z laboratoře za pomocí převleků na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak vznikla základní myšlenka celé budoucí série. Když se ke skvělému konceptu přidal hudební doprovod známého herního skladatele Jespera Kyda, úspěch byl zaručen. Netřeba dodávat, že koncept online fantasy Rex Dominus letěl do koše.

hitman kviz zdroj: tisková zpráva

 

Hitman je jedna z mála sérií, která sklízí povětšinou chválu a co titul, to více či méně úspěšná hra. S popularitou na tom není jinak ani aktuální Hitman, byť to u něj ještě před vydáním vypadala všelijak. Podivný model s vydáním poloviny hry a následná změna na čistě epizodický model nevzbuzovaly zrovna důvěru, ale po vydání prvních epizod se veškeré obavy rozplynuly jako pára nad hrncem.

Horší už o je u dvou filmových adaptacích. Byť nešlo o vyloženě otřesné filmy, do kvalitních snímků měly taky daleko. Ani jeden z nich nestál majlant a tak oba svým studiím vydělaly i nějaké peníze. Vzhledem k relativně skromným nákladům a lákavé předloze jsme tak holohlavého agenta asi neviděli na stříbrném plátně naposled.

Nicméně než (a jestli vůbec) se v kinech objeví zase další Hitman, můžeme hrát v poklidu toho nového. Nebo ty staré, dostupné na Steamu či GOG. A hlavně si můžete vyplnit vědomostní kvíz, který vaše znalosti série Hitman pořádně procvičí. Pro skalní fanoušky by to neměl být problém, ale běžní hráči už možná po nápovědě sáhnou.

Nejnovější články