Grand Theft Auto - soud o autorská práva
zdroj: Archiv

Grand Theft Auto - soud o autorská práva

20. 12. 2003 17:17 | Téma | autor: Redakce Games.cz |

Série Grand Theft Auto už vzbudila dost rozruchu.

Zejména se ozývají hlasy, které poukazují na možný špatný vliv takových her na jejich mladé hráče. Nyní se pozornost ke GTA upírá znovu, protože se objevil člověk, který prohlásil, že hra byla vyrobena na základě jeho podkladů, jež mu údajně vývojáři ukradli. Tím člověkem je počítačový konzultant Mark Gallagher.

Obrázek zdroj: Archiv Tento muž podal na vývojářské studio Rockstar North žalobu ke skotskému soudu. Tvrdí totiž, že se v prosinci roku 1993 ucházel o pozici ve společnosti DMA Design, z které se později stalo Rockstar North. Při té příležitosti firmě jako reference představil svůj projekt, který vyvinul v letech 1991-93 a nazval Crime, Inc. Byla to hra o rivalitě pouličních gangů a kriminalitě. Lidé z DMA Design si měli CD s hrou ponechat i přesto, že Gallaghera do svých řad nepřijali. O čtyři roky později, v roce 1997, pak vydali první ze série GTA, jež má podle Gallaghera příliš mnoho společného právě s jeho dílem. Nyní proto po Rockstar North požaduje 1,5 milionu USD za porušení autorského práva.

Magazín GameSpot získal vyjádření Briana Baglowa, který v DMA pracoval téměř celé ty čtyři roky, co bylo GTA vyvíjeno. Ten pochopitelně obvinění kategoricky odmítá a zároveň se podivuje nad tím, proč se Gallagher domáhá svých práv až po šesti letech od vydání první z řady titulů, obzvlášť když jde o titul, který není mezi hrami žádnou šedivou myškou.

zdroj: GameSpot

korgull

Nejnovější články