Gears of War jsou o krok blíže filmové adaptaci
zdroj: Archiv

Gears of War jsou o krok blíže filmové adaptaci

30. 4. 2013 9:30 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Zdá se, že všichni se rozhodli točit nové filmové adaptace her, ačkoliv vlastně nikdo žádnou novou od poslední, nepříliš povedené (Max Payne, Hitman), vlny nenatočil. Po řadě oznámených a na produkční linii se posunujících projektů se nyní zase dostalo na Gears of War. Jejich filmový otisk totiž dostal po pár letech do žil novou krev.

Novou krví by měl být producent Scott Stuber. Naposledy, v roce 2007, mělo Gears of War značku v rukách New Line Cinema, které svěřilo režii Lenu Wisemanovi, ale nakonec kvůli neshodám s Epicem z projektu sešlo. Nyní dostal další možnost populární sérii adaptovat Scott Stuber, což možná není tak úplně známé jméno na producentské scéně, ale...

Producentská jména většinou nejsou moc známá, pokud nejde o opravdu velká zvířata, a tak vězte, že Stuber je mužem spíše menších či středních, ale ne neúspěšných projektů. Naposledy stál třeba za Méďou, Safe House a z filmů blížících se tématem Gearsům třeba Bitevní lodí. Momentálně má už nezdravě dlouho ve výrobě 47 Ronin, což je snímek, který má obrovské problémy a velká část z něj byla přetáčena.

Na případu Gears of War začal pracovat nedávno a společně se scenáristy z Epicu prý pracuje na scénáři. Což neznamená, že nějaký film vůbec vznikne, takových scénářů se válí v šuplících... Ale celý projekt filmových Gears of War stále žije nebo alespoň lehce dýchá.

Nejnovější články